Доступність посилання

ТОП новини

Путін запропонував нову ціну на газ для України


Президент Росії Дмитро Медведєв і прем’єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін зустрілися увечері напередодні Нового року для обговорення проблеми постачання російського газу в Україну і його транзиту до Європи, повідомляє «Інтерфакс».

«Компанія «Газпром» запропонувала українським партнерам продавати газ по 250 доларів за тисячу кубічних метрів», – повідомив Володимир Путін. Він пояснив, що «Газпром» із такою пропозицією виходив з кількох міркувань.

Перше з них Путін назвав гуманітарним. «Нашим партнером є, без будь-якого перебільшення, братній український народ. І ми розуміємо, у якому складному становищі нині перебуває Україна у зв'язку зі світовою фінансовою та економічною кризою, і це становище набагато гірше аніж в нашій країни. Чимало експертів навіть вважають, що у певній мірі навіть переддефолтний стан», – сказав прем’єр Росії.

За його словами, не дивлячись на пільгові умови, українські партнери відмовляються підписувати контракт. Він додав, що переговори будуть продовжені.

Володимир Путін також заявив, що контракт про транзит газу через Україну змінам не підлягає.

За повідомленням «Інтерфаксу» керівник української делегації на газових переговорах в Москві Олег Дубина отримав вказівку від Президента України Віктора Ющенка повернутися до Києва.

XS
SM
MD
LG