Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко вимагає перегляду ставки на транзит російського газу


Президент Віктор Ющенко зазначає, що Україні не під силу витримувати найнижчу у Європі ставку на транзит газу.

У заяві Президента, розміщений на сайті Глави держави, сказано: «Солідарні витрати на транзит, – підкреслюю, тільки з росту ціни на російський газ в Україні, – ростуть більше ніж на півмільярда доларів. Залишаючись в транзиті в розмірі 1,7 при умові, що ціна російського газу в Україні росте в 2009 році до 250 доларів, таким чином НАК «Нафтогаз України» отримує некомпенсованих, неврегульованих близько півмільярда доларів нових видатків. Бюджет НАК «Нафтогазу» не має можливості знайти компенсатори в такій сумі. Бюджет України не може брати на себе фінансування невідкомпенсованих витрат по транзиту, оскільки це питання відноситься виключно до ринкового врегулювання».

Віктор Ющенко також зауважив: «для порівняння: транзит Словаччини коштує 4 долари, транзит Чехії – 4 долари, транзит в Німеччині – від 2,5 до 3,9 євро. В Європі є країни, які послугу транзиту оцінюють більше 11 доларів. Навіть є випадки, коли ціна транзиту складає більше 13 доларів. Україна сьогодні має найнижчий і тому неекономічний нерентабельний тариф на прокачку російського газу – 1,7 доларів за 1000 кубів на 100 кілометрів».

Президент України вважає, що «якщо по відношенню до 2008 року ціна на російський газ в Україні виросла за пропозицією Росії приблизно на 30 відсотків до 250 доларів за 1000 кубів, аналогічну пропорцію повинна витримувати й тарифна політика. Український тариф на транзит мінімум повинний піднятися на ці ж 30 відсотків і складати приблизно 2-2,2 долара за 1000 кубів на 100 кілометрів».

XS
SM
MD
LG