Доступність посилання

ТОП новини

Президент зупинив рішення Тимошенко про призначення в.о. голови ФДМУ


Віктор Ющенко зупинив дію розпорядження Кабінету Міністрів про призначення заступника голови Фонду державного майна України Дмитра Парфененка тимчасово виконуючим обов’язки голови ФДМУ.

Про це йдеться в президентському указі, розміщеному на сайті Глави держави.

Президент вважає, що відповідне розпорядження Кабміну видане всупереч Конституції України.

Віктор Ющенко нагадав, що відповідно до частини другої статті 6 Основного Закону держави, органи законодавчої, виконавчої та судової влади здійснюють свої повноваження у встановлених Конституцією України межах і відповідно до законів України.

Згідно з частиною другою статті 19 Конституції, органи державної влади зобов`язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України. Відповідно до частини третьої статті 113 Конституції України, Кабінет міністрів у своїй діяльності керується, зокрема, Конституцією та законами України. За Основним Законом держави, голова Фонду державного майна України призначається Верховною Радою України за поданням прем`єр-міністра України.

Президент зазначив, що питання тимчасового виконання обов`язків, зокрема, голови Фонду державного майна України до внесення змін до Конституції України було врегульовано Законом України «Про тимчасове виконання обов`язків посадових осіб, яких призначає на посаду за згодою Верховної Ради України Президент України або Верховна Рада України за поданням Президента України».

Однак після внесення змін до Конституції України питання тимчасового виконання обов`язків голови Фонду державного майна України на законодавчому рівні не врегульовано.

Також Президент нагадав, що раніше Конституційний Суд України наголосив на відсутності в чинному законодавстві України нормативно-правового акта, який визначив би належність Фонду державного майна України до будь-яких із гілок державної влади, зазначених у статті 6 Конституції України.

Також виходячи з цього Віктор Ющенко звернувся з поданням до Конституційного Суду, у якому просить розглянути питання щодо конституційності розпорядження Кабінету міністрів України «Про тимчасове покладення виконання обов`язків голови Фонду державного майна України на Парфененка Д.М.».

Брати участь у конституційному провадженні за цим поданням уповноважено заступника глави Секретаріату Президента– представника Президента у Конституційному Суді Марину Ставнійчук.
XS
SM
MD
LG