Доступність посилання

ТОП новини

МЗС Чехії оприлюднило заяву про події в Смузі Газа


У неділю Міністерство закордонних справ Чеської Республіки, яка від 1січня головує в Європейському Союзі, оприлюднило документ, в якому мовиться, зокрема, що «вступ наземних ізраїльських сил до Смуги Газа не є несподіваним. Уже довший час були сигнали, що Ізраїль такий крок обмірковує. Та навіть незаперечне право держави на свою оборону, все ж, не дозволяє акцій, від яких страждають, передусім, цивільні громадяни».

Чехія як країна-голова ЄС закликала сторони конфлікту зупинити воєнні дії й виголосити перемир’я, як про це домовились на зустрічі міністрів закордонних справ ЄС у Парижі 30 грудня 2008 року.

Міністр Ради міністрів закордонних справ ЄС і міністр закордонних справ Чеської Республіки Карел Шварценберґ у неділю вилітає на Близький Схід, щоб вивчити ситуацію на місці і з’ясувати можливості для укладення перемир’я.

К. Шварценберґ очолить делегацію так званої «трійки» – представників Європейського Союзу, Європейської Комісії та Європейської Ради. До її складу входять Беніта Ферреро Вальднер, Карл Більдт, Хав’єр Солана і Бернар Кушнер.

4-6 січня делегація проведе переговори з лідерами Єгипту, Ізраїлю, Палестинської автономії та Йорданії.
XS
SM
MD
LG