Доступність посилання

ТОП новини
11 Грудень 2018, Київ 05:22

Ізраїльські війська входять до міських районів Смуги Газа


Палестина - Дим від пожеж та вибухів на околиці Смуги Газа

Лондон – На одинадцятий день військової операції Ізраїлю у Смузі Газа наземні бойові дії все більше переходять до міських дільниць. Ізраїльські вояки захопили будинки на околицях міста Газа та увійшли до другого завбільшки міста – Хан Юніс біля єгипетського кордону. Західні провідники та дипломати вимагають припинення вогню, але їхні зусилля наразі залишаються марними.

Із просуванням ізраїльських з’єднань углиб Смуги Газа все очевиднішими стають їхні завдання. На початковій стадії ізраїльтяни були зосереджені на усуненні бойових груп організації «Хамас» із садів на північних окраїнах міста Газа. Адже вже багато років бойовики використовували насадження садів як прикриття для ракетних обстрілів ізраїльської території. Саме ці обстріли стали причиною нинішнього наступу Ізраїлю.

Ізраїльські з’єднання також захопили кілька багатоповерхових будівель у східних дільницях міста Газа. Вони їх тепер використовують як пункти обстрілу бойовиків «Хамас». Цим вони намагаються відсунути їх вглиб міста і, таким чином, обмежити їхню здатність використовувати ракети.

Минулої ночі ізраїльтяни також увійшли до міста Хан Юніс на кордоні з Єгиптом. Цей крок, разом із встановленням контролю над головною автострадою Смуги Газа, розрахований на те, щоб відрізати шляхи постачання додаткової контрабандної зброї, включно з ракетами, до міста Газа.

Ізраїльське військо створює «необхідні передумови»?

Виглядає на те, що ізраїльське військо намагається створити для себе необхідні передумови, які, на думку ізраїльського уряду, мають бути перш, ніж можна буде погодитися на перемир’я.

У понеділок прем’єр-міністр Ізраїлю Егуд Олмерт сказав: «результатом цієї операції … мусить бути те, що «Хамас» не лише припинить (ракетний) обстріл, але й взагалі більше не буде здатний обстрілювати».

Ізраїльські офіційні чинники також заявили, що будь-яке майбутнє перемир’я мусить передбачати міжнародну місію на кордоні між Єгиптом і Газою, аби виключити переозброєння «Хамас» через мережу тунелів під кордоном.

Із просуванням ізраїльтян углиб Гази ракетний вогонь «Хамас» в бік Ізраїлю, за словами ізраїльських чинників, зменшується.

Немає жодних ознак розвалу «Хамасу»

Нині бойовики випускають по Ізраїлю пересічно 20 ракет на день, тоді як у пік активності 25 грудня було випущено 80 ракет. Проте ізраїльська газета Maariv у вівторок посилається на звіт розвідки, в якому мовиться, що «Хамас» і далі має достатньо ракет та мінометних набоїв, аби обстрілювати ізраїльську територію протягом тижнів. Також немає жодних ознак розвалу «Хамасу», у лавах якого близько 15 тисяч бійців у Смузі Газа. Навпаки, провідники організації кажуть, що бойові дії у межах міст є вигідними для них і обіцяють посилити опір.

Західні лідери настійливо вимагають припинення вогню. Зокрема, президент Франції Ніколя Саркозі, перебуваючи у понеділок в Ізраїлі, знову закликав до 48-годинного перемир’я, аби уможливити постачання гуманітарної допомоги до Смуги Газа. Та Ізраїль відповів, що наразі не готовий зняти тиск із «Хамасу».

Чверть загиблих – цивільні

Медики у зоні конфлікту кажуть, що за 10 днів загинуло понад 560 палестинців, із них щонайменше чверть – цивільні. Тимчасом, Ізраїль втратив 8 осіб, причому троє з них – це військові, яких помилково вбили свої ж у місті Газа.

Представник ООН на Палестинських теренах каже, що гуманітарна ситуація у місті Газа є невтішною. Багато людей, включно з дітьми, голодують. Бракує медичної допомоги, нема електричного струму й проточної води. Єдина електростанція у Смузі Газа перестала працювати через брак пального та запасних частин. Кілька ліній електропередачі з Ізраїлю пошкоджено або припинили подачу. Запаси води можуть закінчитися в наступні кілька днів, бо помпи не можуть працювати через брак струму.

(Лондон – Прага – Київ)

В ІНШИХ ЗМІ

Loading...
Загрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG