Доступність посилання

ТОП новини

Україна виступає за перехід на ринкову ціну на газ – Президент


У п’ятницю ввечері на спільній прес-конференції в Києві з прем’єр-міністром головуючої в ЄС Чехії Міреком Тополанеком, Віктор Ющенко зауважив, що основною проблемою у двосторонніх відносинах між Україною і Росією в газовій сфері є те, що ціна на газ була політичною.

Він нагадав, що на початку 2008 року була досягнута домовленість між Президентами України та Росії, закріплена згодом в Меморандумі прем’єрів двох країн, щодо переходу впродовж трьох років на ринкові ціни на газ, за транзит газу, а також за зберігання газу у сховищах.

Ющенко звернув увагу на те, що сьогодні російська сторона вимагає європейську ціну на газ для України, але хоче залишити ціну за транзит на рівні 1,6 долара, в той час як у Німеччині ця ціна становить 4,8 долара, а в Чехії – 4 долари. «Це не є ринкові відносини», – сказав Президент, зазначивши, що сьогодні дуже важливо напрацювати механізми ціноутворення на газ, на його транзит та зберігання.

У свою чергу Мірек Тополанек зазначив, що в його країні ціна на газ формується математично і пов’язана з ціною на нафту і курсом долара. Він повідомив, що нещодавно ця ціна для Чехії становила 450 доларів за тисячу кубометрів, але він не виключає, що через світові тенденції, зокрема падіння цін на нафту, ця ціна може в найближчому майбутньому становити в Чехії навіть 250 доларів за тисячу кубометрів.

У п’ятницю офіційний представник ВАТ «Газпром» Сергій Купріянов сказав, що «якщо ціна на газ, який «Газпром» поставляє в сусідні з Україною держави Східної Європи, в I кварталі 2009 року становить приблизно 470 доларів за тисячу кубометрів, то й Україна повинна платити ринкову ціну за газ».

8 січня прем’єр-міністр Росії Володимир Путін заявив, що ринковою транзитною ставкою на сьогодні є 3,4 долара.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG