Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко вже не хоче газових посередників


Про це сьогодні на брифінгу журналістам заявив Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

«Президент України В. Ющенко наполягає на тому, щоб ніяких посередників у нашій співпраці в газовій сфері з Російською Федерацією не було. Тобто, співпраця пряма: НАК «Нафтогаз України» і «Газпром» Російської Федерації, без будь-яких посередників. Це категорична вимога глави Української держави», – сказав Б. Соколовський.

«Що стосується чиїхось бажань, перш за все тих, які озвучуються сьогодні з російського боку відносно компанії («РосУкрЕнерго»), – це не є позицією глави Української держави, а позиція іншої сторони», – сказав Б. Соколовський.

Перший віце-прем’єр О. Турчинов зазначив у суботу, що в уряді вітають заяви Уповноваженого Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовського про те, що Президент також виступає за ліквідацію посередників у газових відносинах між Україною і Росією.

«Ми з радістю сприйняли інформацію, яку озвучив Соколовський. Вперше з боку Секретаріату Президента ми одержали підтримку дій уряду про ліквідацію тіньових посередників», – заявив О. Турчинов, висловивши надію, що цієї позиції Секретаріат Президента дотримуватиметься й надалі.

Раніше про те, що у взаєминах «Нафтогазу» і «Газпрому» не повинно бути газових посередників, неодноразово заявляла Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко.

А на прес-конференції у четвер у Підмосков’ї прем’єр-міністр Росії, відповідаючи на запитання про приналежність компанії «РосУкрЕнерго», заявив: «З нашої сторони в «РосУкрЕнерго» 50% належать безпосередньо «Газпрому», а з українського боку – належить якимсь фізичним особам, ми їх не знаємо, крім того, що нам одного разу показали пана Фірташа, з яким я ніколи не зустрічався, в очі його не бачив», – сказав Володимир Путін.

За словами російського прем’єр-міністра, складається враження, що «Газпрому» не дають укласти безпосередньо контракт із «Нафтогазом України».

«Ми згодні підписати контракт прямо з НАК «Нафтогаз України», у мене складається враження, що вони не дають цього зробити», – заявив Путін у четвер під час спілкування з іноземними журналістами. Путін не уточнив, хто саме стоїть на перешкоді.


XS
SM
MD
LG