Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко підвищує обороноздатність України


Президент України Віктор Ющенко ввів у дію рішення Ради національної безпеки і оборони України від 26 вересня 2008 року «Про невідкладні завдання щодо підвищення обороноздатності України».

Відповідний указ Президент підписав у суботу.

Як зазначили в прес-службі глави держави, 26 вересня 2008 року РНБО, розглянувши стан обороноздатності держави, відзначила недостатній рівень боєздатності Збройних сил України, оснащення новітнім озброєнням і військовою технікою, що пов'язане з їх неналежним фінансуванням, яке є найнижчим серед європейських держав та не забезпечує розв'язання існуючих проблем Збройних сил України.

Враховуючи ці фактори, Рада національної безпеки і оборони України вирішила визнати одним із пріоритетів діяльності Кабінету міністрів України, центральних органів виконавчої влади зміцнення обороноздатності та вжиття практичних заходів з реалізації оборонної політики.

Крім того, РНБО вважає за необхідне звернути увагу Кабінету міністрів на незадовільний стан реалізації повноважень, передбачених Законом України «Про оборону України», та виконання завдань, передбачених актами Президента України, щодо забезпечення виконання державних програм розвитку Збройних Сил України, інших військових формувань, розвитку озброєння і військової техніки, інших програм (планів) з питань оборони.

Водночас РНБО пропонує Президентові України підтримати пропозиції Міністерства оборони України щодо тимчасового припинення скорочення чисельності Збройних сил України та переходу на комплектування військ (сил) військовослужбовцями виключно за контрактом, залишивши комплектування Збройних сил України як за контрактом, так і за призовом; визначення чисельності Збройних сил України до 2011 року у кількості до 162 тис. військовослужбовців та до 50 тис. працівників для забезпечення діяльності і функціонування Збройних сил України; внесення змін до Державної програми розвитку ЗСУ на 2006-2011 роки стосовно чисельності ЗСУ до 2011 року.
XS
SM
MD
LG