Доступність посилання

ТОП новини

Україна і Росія підготували по два проекти, а ЄС розглядає свій, п'ятий


Прем`єр-міністр Чехії Мірек Тополанек заявив, що між Україною і Росією залишаються неузгодженими низка технічних деталей з тексту протоколу про створення міжнародної комісії з контролю за транспортуванням газу з Росії.

Про це М. Тополанек заявив сьогодні в Києві в ході переговорів в уряді України за участю Прем`єр-міністра Юлії Тимошенко.

«Наскільки я розумію, залишаються невирішеними кілька деталей, але моя мета полягає не у вирішенні технічних деталей», – сказав М. Тополанек, підкресливши, що він взяв на себе роль щодо розблокування недовіри, що виникла між Україною і Росією.

Прем`єр-міністр Чехії повідомив, що кожна зі сторін – Україна і Росія – підготували по два проекти відповідного протоколу. «Дуже складно наполягати на тому, щоб Україна підписала документ, підготовлений Росією, або Росія підписала той документ, який підготувала Україна. Ми повинні були після консультацій з обома сторонами скласти п`ятий варіант, який вам і запропонували», – додав він.

М. Тополанек підкреслив, що європейська сторона розглядає п`ятий варіант проекту протоколу як документ, що дозволяє відновити транзит газу і який передбачає взаємний обмін експертами. «Після більш ніж п`ятигодинної розмови з прем`єр-міністром Путіним і головою правління «Газпрому» Міллером ми домовилися, що вбудуємо в цей проект всі ваші пропозиції. Європейський комісар Пієбалгс (єврокомісар з енергетики) підписав копію цієї угоди і підпише оригінал, якщо це буде необхідно. Ми не можемо допустити, щоб знищувалася газова система цілої Європи», – заявив М. Тополанек.

У свою чергу Прем`єр-міністра Ю. Тимошенко знову підкреслила, що Україна була і залишається надійним партнером Росії в галузі транспортування газу до Європи. «Якщо газ подаватимуть в систему, ми будемо його транспортувати безперешкодно», – сказала Ю. Тимошенко.

Глава українського уряду також наполягає на оприлюдненні результатів діяльності експертів, які вивчали ситуацію по фактах нібито несанкціонованого відбору Україною російського газу.

«Росія в Брюсселі не підписала протокол, підписаний Єврокомісією і Україною, але ми сьогодні готові йти назустріч для того, щоб зробити все залежне від України, у тому числі і політичні, і технічні кроки, щоб Європа одержувала природний газ», – заявила Ю. Тимошенко.


XS
SM
MD
LG