Доступність посилання

ТОП новини

Немиря задоволений компромісом щодо постачання газу до ЄС


Віце-прем’єр-міністр України Григорій Немиря задоволений компромісом щодо постачання газу до ЄС. Він каже, що якби не Росія, транзит розпочався б раніше.

Про це він заявив сьогодні журналістам по завершенню зустрічі з міністрами з питань енергетики країн-членів ЄС та Росії.

Він зазначив, що шлях пошуку компромісу був непростим. При цьому, за словами Г. Немирі, Україна та Єврокомісія ще 8 січня підписали двосторонній документ про допуск експертів, якій за умови погодження з російською стороною, міг би дати можливість розпочати транзит газу ще 9 січня.

Водночас, віце-прем’єр зазначив, що Росія не погодилася з першим варіантом документу і спочатку запропонувала свій варіант, якій передбачав присутність міжнародних спостерігачів лише на українській територій.

«Це не було прийнятним ані для нас, ані для європейців», – зазначив Г. Немиря.

Після цього, російська сторона запропонувала другий варіант проекту протоколу, в якому вже передбачала обмежену присутність міжнародних експертів на своїй території, однак, зрештою лише третій варіант документу був підписаний.

«Таким чином, 4 дні газ не постачався, і було втрачено 4 дні, за які постраждала значна кількість людей в ЄС», – сказав віце-прем’єр.

10 січня Росія, Україна та ЄС підписали протокол про доступ міжнародних експертів до газовимірювальних станцій. Водночас, Росія не визнала цей документ через заяву України, яка відображала позицію української сторони і від самого початку не вважалася Україною складовою частиною підписаного протоколу. Лише після того, як заява була відкликана сьогодні зранку, Росія погодилася з легітимністю протоколу.

XS
SM
MD
LG