Доступність посилання

ТОП новини

Росія демонструє непослідовність – Соколовський


Заява Президента Росії Дмитра Медведєва про фактичну відмову виконувати газовий меморандум, підписаний прем'єр-міністрами України і Росії у жовтні 2008 року, ще раз свідчить про непослідовність позиції Росії у веденні газових переговорів.

Про це заявив Уповноважений Президента України з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдана Соколовський.

«Це свідчить про те, що російська сторона, на превеликий жаль, непослідовна, якщо це, звичайно, відбудеться (якщо Росія дійсно відмовиться виконувати умови меморандуму)», – сказав Б. Соколовський.

При цьому він зазначив, що на сьогодні Росія відмовилася виконувати умови двостороннього меморандуму в односторонньому порядку лише в усній формі.

Однак, керуючись етикою і практикою міжнародних відносин, денонсація документа повинна відбуватися у такій же формі, в якій угода була досягнута.

«Раз цей меморандум був укладений у письмовій формі, ми повинні одержати письмову відповідь про скасування. Однак поки що її, наскільки мені відомо, немає. Можливо, у Кабмін вона і надійшла, тому що йдеться про документ, підписаний прем'єр-міністрами. Але якщо це відбудеться (буде отримане письмове підтвердження про вихід із меморандуму), то це буде ще одним дуже чітким доказом непослідовності та абсолютно нелогічної політики нашого партнера», – заявив Б. Соколовський.

При цьому він висловив надію, що ця «турбулентна фаза» в українсько-російських відносинах незабаром мине, і сторони зможуть прийти до нормальних взаємин.

2 жовтня 2008 року прем'єр-міністр України Юлія Тимошенко і прем'єр-міністр Російської Федерації Володимир Путін підписали меморандум, згідно з яким ВАТ «Газпром» і НАК «Нафтогаз України» укладають прямі договори на постачання газу до України, при цьому ціна на газ, що купується Україною у Росії, і тариф на транзит газу через територію України мають бути підвищені до рівня європейських упродовж трьох років.

12 січня Ю. Тимошенко висловила упевненість, що контракт на постачання газу до України в 2009 році буде підписано відповідно до умов цього меморандуму.

Сьогодні ж Президент РФ Д. Медведєв у телефонній розмові з Президентом України Віктором Ющенком заявив, що положення Меморандуму про співпрацю в газовій сфері між урядами Росії і України від жовтня 2008 року втратили силу і не можуть бути основою для подальших переговорів.

XS
SM
MD
LG