Доступність посилання

ТОП новини

Меморандум не має терміну дії – Дубина


Глава правління «Нафтогаз України» Олег Дубина спростовує твердження російської сторони про те, що меморандум, який передбачав поетапне підвищення ціни на газ для України, є недійсним.

«Це неправда. Меморандум не має терміну дії», – сказав він у понеділок у Брюсселі, відповідаючи на питання кореспондента агентства «Інтерфакс-Україна».

У зв'язку з цим Дубина відзначив, що якщо російська сторона виходить з цих домовленостей, вона повинна пояснити причини.

Глава НАК знову спростував твердження російської сторони про існування заборгованості за поставлений у 2008 році газ. «30-го числа платіж у сумі 1 млрд 520 млн. 800 тис. доларів був відправлений на RosUkrEnergo із записом платника про те, що це плата за листопад і грудень. Ми переплатили за споживання в грудні на 5 млн. більше. Чому ці гроші не прийшли вчасно (у «Газпром») – це питання «Газпрому», адже він має 50% у RosUkrEnergo», – сказав Дубина.

Глави урядів Росії й України 2 жовтня 2008 року підписали меморандум про співробітництво в газовій сфері.

Документом був підтверджений намір поетапного переходу на ринкові, економічно обґрунтовані і взаємопогоджувані ціни на газ для України, а також тарифи на транзит газу по її території протягом трьох років.

Одним із ключових положень документа є можливість переходу на прямі довгострокові відносини між «Газпромом» і «Нафтогазом України» з 1 січня 2009 року.

При цьому «Газпром» зберігає право продавати прямо кінцевим споживачам України 7,5 млрд кубометрів газу на рік.
XS
SM
MD
LG