Доступність посилання

ТОП новини

Росія і Україна допустили спостерігачів ЄС до центральних диспетчерських пунктів газу


Проблему, як виглядає, владнано, повідомив увечері в вівторок речник Європейської Комісії Йоганнес Ляйтенберґер. Але при цьому він додав, що ставиться до цієї інформації з «великою осторогою».

Раніше цього дня інший речник Єврокомісії Ферран Таррадельяс і Еспунь повідомляв, що і Росія, і Україна не допускають спостерігачів Європейського Союзу до центральних диспетчерських пунктів своїх газових компаній, «Газпрому» і «Нафтогазу України», у Москві й Києві, до приміщень, де містяться монітори потоків газу.

Увечері в вівторок він заявив, що, за даними допущених спостерігачів, російський «Газпром» уранці подав незначну кількість газу на одну-єдину точку входу в українську газотранспортну систему, після чого тиск упав, і надалі більше нічого не відбувалося. При цьому, за даними спостерігачів, на вихідних точках не вийшло «жодної молекули газу».

Росія звинувачує Україну в блокуванні транзиту газу. Україна заявляє, що Росія висунула «технологічно нереальні» умови транзиту, які українська сторона не може виконати, і подає надто мало газу, щоб можна було підвищити тиск.

Російський «Газпром» уранці в вівторок почав пробну подачу газу в напрямку Молдови і далі на Балкани через Україну через одну-єдину компресорну станцію Суджа в вигляді «експерименту з часткового відновлення транзиту газу через Україну».

«Нафтогаз України» заявляє, що такий експеримент суперечить встановленій практиці надійного функціонування транзитних газопроводів, і вимагає від «Газпрому» негайно відновити рівномірне постачання газу всіма транзитними напрямами.

«Нафтогаз» пояснив, що не міг прийняти заявку «Газпрому» на транзит газу в напрямку Молдови й балканських країн через газовимірювальну станцію Суджа, оскільки для забезпечення такого транзиту довелося б цілком відключити від газу Одеську, Донецьку, Луганську й частину Дніпропетровської областей України.

При цьому «Газпром» відмовився подати газ для Молдови й балканських країн звичним напрямком, заявив голова правління «Нафтогазу» Олег Дубина. За його словами, «Нафтогаз» просив «Газпром» подати пропонований обсяг газу через газовимірювальні станції Писарівка та Валуйки, але отримав відмову.

Так само Росія почала подавати деяку кількість газу в напрямку Словаччини. За словами України, ця кількість наразі ще надто мала, щоб підняти тиск у магістралі до рівня, прийнятного для ефективного транспортування газу.
XS
SM
MD
LG