Доступність посилання

ТОП новини

Україна зробила все для транзиту, але Росія не дає можливості – Тимошенко


Україна була і залишається країною, яка готова здійснити транзит російського газу до Європи, і виконала всі кроки, щоб російський газ міг постачатися до Європейського Союзу, заявила Прем’єр-міністр на сьогоднішньому засіданні уряду.

За словами Юлії Тимошенко, це підтвердив учора її колега з Чехії, яка зараз головує в ЄС, Мірек Тополанек.

Вона також повідомила, що Україна поінформувала Європейський союз газової промисловості («Єврогаз») і керівництво Євросоюзу про те, що саме дії Росії не дають можливості транспортувати російський газ до Європи.

Тимошенко наголосила, що Україна як країна-транзитер доставить російський газ до ЄС, як тільки Росія виконає всі технічні умови для цього транзиту.

Прем’єр пояснила, що російський газ технічно неможливо транспортувати до Європи, з одного боку, через надто малий обсяг пропонованих поставок, який не дозволяє підвищити тиск у газопроводах до робочого, а з іншого, через пропонований Росією маршрут транзиту, який вимагав би відключити від газу кілька південних і східних областей України.

При цьому Тимошенко додала, що Україна залишається надійним транзитером, і висловила зацікавлення України в «конструктивних» переговорах із ЄС та Росією, щоб «можна було завершити цей конфлікт якомога швидше».

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG