Доступність посилання

ТОП новини

Члени екіпажу «Фаїни» хворіють – повідомлення


Інформацію про хворобу семи членів екіпажу українського судна «Фаїна», викраденого сомалійськими піратами, передав агентству Reuters сомалійський бізнесмен Осман Фарах, який має власні справи з викрадачами.

За його словами, у хворих на тілі висипання, вони потерпають від розладу шлунку, а в декого піднявся тиск.

Точний діагноз невідомий, і, за повідомленням, пірати планують доставити на судно сомалійських лікарів.

Бізнесмен висловив припущення, що на моряків могли вплинути хімікати з вантажу зброї і боєприпасів, який везло судно.

Агентство також наводить думку координатора регіональної Східноафриканської програми допомоги мореплавцям у сусідній Кенії Андрю Мванґури, який вважає, що причиною хвороби могла стати й утома від такого тривалого перебування в полоні на судні.

За його словами, зазвичай пірати дають членам екіпажу деякий відпочинок, наприклад, грають із ними в футбол чи плавають на риболовлю, але в випадку з «Фаїною» і її значним військовим вантажем викрадачі дотримуються дуже суворих заходів безпеки.

Судно «Фаїна» з 20 членами екіпажу, з яких 17 громадян України, 2 росіян і 1 мешканець Латвії, викрали біля узбережжя Сомалі ще 25 вересня. На його борту – вантаж із 33 танків і значної кількості іншої зброї і боєприпасів, що прямував до Кенії, яка закупила його в України. Переговори про звільнення судна в обмін на викуп досі не дали результату.
XS
SM
MD
LG