Доступність посилання

ТОП новини

Хто виграв війну в Смузі Гази?


У Смузі Гази 19 січня...
У Смузі Гази 19 січня...

Прага – Ізраїль заявив, що цілі операції в Смузі Гази були досягнуті, а тому він виводить свої війська. Оглядачі говорять про завершення 22-денної операції, офіційною метою якої було припинення обстрілів ракетами ізраїльської території з боку екстремістського палестинського угруповання «Хамас». Але «Хамас» і після проголошення припинення вогню далі обстрілював Ізраїль, ба більше, і він святкує перемогу. Хто ж насправді виграв, а хто програв у цій війні?

Ізраїльські танки рухаються в бік кордону країни, ізраїльські літаки вже не кружляють над небом у Смузі Гази. Перші біженці, що покинули палестинську територію під час війни, почали повертатися додому, чи до того, що залишилося від їхнього дому. Близько 1300 палестинців, переважно мирного населення, загинули під час війни.

Ізраїль наполягає, що його ціллю були не мирні мешканці міста Газа і однойменної Смуги, а войовничий рух «Хамас», який обстрілював Ізраїль ракетами. Ізраїльський прем’єр Егуд Ольмерт вибачився перед населенням Гази за скоєні збитки: «Ми дійсно ніколи не хотіли спричинити дискомфорт чи напасти на непричетних цивільних у Газі. Ми справді шкодуємо, що незважаючи на щирі зусилля ізраїльської армії, так багато людей постраждало від цього конфлікту. Я хочу вибачитися від імені уряду перед усіма, хто несправедливо постраждав під час операції в Газі».

Безпека півдня Ізраїлю не вирішена


Фотографії та кадри вбитих палестинців облетіли цілий світ і викликали бурхливі протести. Тож Ізраїль зазнав величезного удару по своїй репутації. Це відчуває і «Хамас», який не налаштований на поразку. І про це ще раз наголосив прем’єр-міністр Ісмаїл Ганія: «Після провалу цієї агресії ми оголошуємо нашу перемогу. Перемогу Гази, дітей Гази, наших людей, нашого народу та вільних людей по всьому світу».

Він проголосив не безстрокове, а тижневе припинення вогню, і то лише для того, щоб Ізраїль вивів військо та відкрив прикордонні переходи. На що ізраїльський прем’єр відповів, що перемир’я з його боку триватиме так довго, як довго Ізраїль почуватиметься в безпеці на півдні країни.

Але безпеки на півдні Ольмерт так і не забезпечив. У неділю «Хамас» запустив 16 ракет по Ізраїлю. Це було саме тоді, коли прем’єр оголошував операцію в Газі успішно завершеною. Так само далеко не всі тунелі з Єгипту, по яких «Хамас» отримує зброю, не були знищені.
  • Зображення 16x9

    Марія Щур

    В ефірі Радіо Свобода, як Марія Щур, із 1995 року. Кореспондент, ведуча, автор програми «Європа на зв’язку». Випускниця КДУ за фахом іноземна філологія та Центрально-Європейського університету в Празі, економіст. Стажувалася в Reuters і Financial Times у Лондоні, Франкфурті та Брюсселі. Вела тренінги для регіональних журналістів.

XS
SM
MD
LG