Доступність посилання

ТОП новини

Росія підірвала репутацію України в очах ЄС (європейська преса)


Лондон – Більшість європейських газет у час виходу у вівторок ще не знали подробиць нової газової угоди між Україною і Росією і лише чекали відновлення постачання газу до Європи. Та деякі видання вже оцінювали наслідки кризи. На думку кількох газет, конфлікт зруйнував репутацію як надійного партнера і Росії, і України. Проте, на відміну від України, Росія не прагне стати членом ЄС.

Німецький щоденник Frankfurter Allgemeine Zeitung вважає, що Росія досягла однієї мети, яку ставила перед собою, коли розпочинала газовий конфлікт. Цією метою було виставити Україну перед Європейським Союзом як ненадійного партнера. Результатом протистояння стало значне погіршення європейських перспектив України: «Москва зацікавлена подати Україну як якомога менш надійну країну, яку не хотів би бачити у своїх лавах жоден союз світу. Кремль зовсім не мусив докладати особливих зусиль, щоб показати сусідню країну у негативному світлі та розколотою. У Києві теж ідеться про доступ до космічних сум і про розподіл влади… Згадайте ще й про чвари в таборі реформістських сил між Прем’єр-міністром Тимошенко та Президентом Ющенком, які звинувачували одне одного в зраді. Це одна з причин, чому в реакції Брюсселя відчуваються сумніви щодо угоди, досягнутої в Москві… Репутація Росії на Заході як надійного постачальника газу підірвана. Але й Україні дали зрозуміти, що ЄС навіть не думатиме про нових членів, поки хоч одна країна з теперішніх членів Євросоюзу страждатиме від холоду».
Приводу для святкувань немає: у короткостроковій перспективі газова суперечка для всіх її учасників означає «війну без переможця», пише австрійська газета Der Standard. У статті мовиться: «Росія в абсолютно безцеремонний спосіб звалила двосторонню суперечку з Україною на плечі європейських споживачів, знову підірвавши собі репутацію надійного партнера та постачальника енергії. З іншого боку, українське керівництво, здається, у цій газовій кризі втратило той бонус довіри, з яким назустріч йому пішла Європа після Помаранчевої революції. В останньому газовому конфлікті надто очевидним став внутрішньополітичний безлад в Україні… Втім, у довгостроковій перспективі досягнутий компроміс зіграє на руку передусім Росії. Головної мети – тобто позбавити Україну дотацій та змусити її до європейських цін на газ – досягнуто. Завдяки цьому «Газпром» одержить мільярди додаткових прибутків, що допоможуть російському велетові відгородитися від фінансової кризи. Крім того, після катастрофічних останніх днів здобудуть потрібний імпульс проекти газогонів через Балтійське та Чорне моря, котрі так просуває Росія».
Польська Gazeta Wyborcza вважає, що криза прирікає уряд, зокрема Німеччини, на ініціювання спільної енергетичної політики ЄС, незважаючи на надії Путіна на протилежне: «Єдина річ, яку Володимир Путін повіз додому зі свого візиту до Берліна минулими вихідними, був Саксонський орден подяки. Уряд Саксонії віддав честь колишньому агентові КҐБ за діяльність для просування культурного обміну між Німеччиною та Росією. Та коли йдеться про газову проблему, то російський прем’єр-міністр поїхав із порожніми руками. Він сподівався, що німці стануть на бік Кремля у російсько-українському конфлікті... Польські та німецькі дипломати мають об’єднати зусилля, щоб переконати тих членів ЄС, котрі виступають проти спільної енергетичної політики».
(Лондон –Прага – Київ)

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG