Доступність посилання

ТОП новини

У Косові створили власну «армію»


У Приштині сьогодні, через 11 місяців після одностороннього проголошення незалежності від Сербії, оголосили про створення Сил безпеки Косова.

До цієї збройної структури ввійшло чимало ветеранів колишньої Армії визволення Косова – повстанського угруповання, яке наприкінці 1990-х років воювало з сербами.

У Белграді сербський міністр у справах Косова Ґоран Боґданович заявив, що створення таких лише ускладнить ситуацію в регіоні. Сербія не визнає самопроголошеної незалежності Косова, яке, за Конституцією Сербії, залишається автономним краєм у її складі.

Прем’єр-міністр Косова Хашім Тачі, у свою чергу, сказав, що нові сили безпеки будуть багатонаціональними. Їхнім завданням буде захист усіх громадян, незалежно від національності.

Навчання нової структури і нагляд за нею взяв на себе союз НАТО. Нові сили безпеки спочатку займатимуться реагуванням на кризові ситуації і забезпечуватимуть захист населення, а з часом можуть узяти на себе й функції спецзагонів поліції. Повідомляють, що ці сили будуть озброєні легкою зброєю, і відкрити вогонь буде дозволено лише в надзвичайних ситуаціях.

У НАТО наголошують, що в жодному разі не йдеться про армію, хоча косовські албанці у новій структурі бачать зародок косовського війська.

Керівником – начальником штабу Сил безпеки Косова став генерал-лейтенант Сюлейман Селімі, один із колишніх провідників косовськоалбанських повстанців. У Сербії його вважають відповідальним за зникнення значної кількості косовських сербів.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG