Доступність посилання

ТОП новини

У Києві говоритимуть про розмежування водних кордонів України й Росії


Сьогодні і завтра в Києві відбудуться українсько-російські консультації з питань розмежування Азовського і Чорного морів та Керченської протоки.

Як повідомили у прес-службі Міністерства закордонних справ, під час консультацій продовжать роботу щодо узгодження лінії українсько-російського державного кордону в Азовському морі, щодо лінії державного кордону в Керченській протоці та продовжать роботу над проектами документів, що стосуються цієї проблематики.

На переговорах також розглядатимуть розмежування територіальних морів, континентального шельфу і виключних (морських) економічних зон у Чорному морі та про підготовку проектів двосторонніх угод щодо співпраці в галузях судноплавства, рибальства, захисту морського середовища та екологічної безпеки в Азовському морі та Керченській протоці.

Минулого місяця міністр закордонних справ Володимир Огризко заявляв, що Україна може розпочати демаркацію українсько-російського кордону в односторонньому порядку.

За словами голови МЗС, вже близько півтора року Київ не має офіційної відповіді російської сторони щодо початку роботи демаркаційної комісії, хоча вже проведений процес делімітації україно-російського кордону і готові всі документи.

Найбільше питань між Україною Росією викликає встановлення кордону в Керченській протоці. Київ наполягав на тому, щоб провести його по лінії, що існувала між двома республіками за часів СРСР.

Позиція російської сторони полягає в тому, щоб у жодної зі сторін не було одноосібного контролю над Керченською протокою, і обидві держави мали доступ до навігаційного проходу. Росія наполягає, що в СРСР між союзними республіками по акваторії внутрішніх морських вод адміністративні кордони не встановлювалися. Тому, на думку російської сторони, немає легітимних документів союзного або республіканського рівня, які фіксували б лінію розмежування у водах Азовського моря і Керченської протоки.

XS
SM
MD
LG