Доступність посилання

ТОП новини

Держбюджет забезпечує пенсії лише на 10% – заступник міністра


В ефірі Радіо Свобода заступник міністра праці та соціальної політики Олена Гаряча заявила: «Ми (Пенсійний фонд – ред.) одержуємо 90% від Фонду оплати праці надходжень і лише 10 відсотків нам покриває державний бюджет. Тому, якщо ви відслідковуватимете, які надходження будуть від Фонду оплати праці, ви зрозумієте, чи друкуємо ми гроші, чи виплачуємо реальні кошти».

«На сьогодні уряд забезпечив 79% виплати пенсій. 13 мільярдів гривень нам передбачено у бюджеті за рахунок інших надходжень для погашення дефіциту. Буде багато залежати від того, скільки грошей надходитиме і до державного бюджету, і до Пенсійного фонду. Сьогодні ми планували одержати власних надходжень до пенсійного фонду 5,5 мільярда гривень. Надійшло нам сьогодні 75% від запланованого. Бюджет Пенсійного фонду цього року становитиме 164 мільярди гривень. Єдине, що нам за останній рік вдалося зробити – це збільшити співвідношення пенсії до заробітної плати. Але якщо офіційна заробітна плата низька, пенсія теж низька», – зазначила Олена Гаряча.

Вона також зауважила: «Сьогодні ми знаємо досвід тих держав, які використовували лише накопичувальну пенсійну систему – це Аргентина, Чилі, Казахстан. Вони мають сьогодні великі проблеми, маючи однорівневу систему. Сьогодні вихід із ситуації у зв’язку з фінансовою кризою шукає багато держав, але у нас в Україні ситуація ще виключно наша – у нас найстаріше населення з країн, які нас оточують».

«Ситуації, коли один працюючий утримує двох пенсіонерів не буде. Це виключено», – наголосила Олена Гаряча.
XS
SM
MD
LG