Доступність посилання

ТОП новини

Секретаріат: Україна виконуватиме газовi угоди


Перший заступник голови Секретарiату Президента Олександр Шлапак заявляє про вiдсутність будь-яких юридичних зачiпок, якi дозволили б Українi розiрвати газовий контракт iз росiйською стороною.

«Угоду підписано і вона дiє вiдповiдно до мiжнародних правил, отже, нам доведеться її виконувати», – сказав він.

За словами представника Секретаріату, «невиконання головою «Нафтогазу України» Олегом Дубиною директив Президента при пiдписаннi документiв не є пiдставою для денонсування контракту».

Водночас Шлапак заявляє, що українська сторона має, проаналiзувавши європейську практику та, запросивши європейських консультантiв, пiдготувати свої пропозицiї до росiйської сторони про змiни до контракту i не пiзнiше лiта цього року розпочати консультацiї з росiйською стороною.

«Переговори будуть важкими, але iншого шляху в нас немає. Отримувати газ для України i дотувати транзит росiйського газу впродовж десяти рокiв – українська економiка цього не витримає», – додав вiн.

На сьогодні планувалося закрите засідання РНБО з газових питань. Проте його вирішили перенести на наступний тиждень, як пояснили в Секретаріаті, у зв’язку з «вимогою Глави держави до уряду підготувати низку проектів рішень, які роз'яснять ситуацію з газом».

Прем'єр Юлія Тимошенко заявляла, що не бачить доцільності в проведенні такого засідання Ради нацбезпеки й оборони.

XS
SM
MD
LG