Доступність посилання

ТОП новини

ООН: 2008 року від стихійних лих загинули 236 тисяч людей


Мільйони жителів Землі зазнали травм, були змушені залишити свої будинки або відчули на собі інші наслідки землетрусів, тайфунів, штормів, повеней, ураганів і посух протягом минулого року.

А 236 тисяч людей стали жертвами стихії, повідомляє міжвідомчий секретаріат Міжнародної стратегії ООН зі зменшення небезпеки лих, звіт якого розміщений на офіційному сайті організації.

За документом, економічні збитки від стихійних лих минулого року становили 181 мільярд доларів.

В ООН окремо констатують, що в 2008 році від злив і ураганів серйозно постраждали країни Центральної і Східної Європи.

Вони почалися в липні і призвели до різкого підвищення рівня води в річках Дністер і Прут та руйнівних повеней в Україні, Молдові, Румунії, Словаччині та Угорщині.

Проте в планетарному масштабі найбільше жертв припадає на циклон «Наргіс», який забрав життя 138 тисяч людей у М’янмі. Ще сотні тисяч залишилися без притулку. Збитки від стихійного лиха у М’янмі оцінили в 4 мільярди доларів.

А внаслідок землетрусу в Китаї в травні 2008 року загинули 87 тисяч людей, повідомляє ООН.

Минулого року зафіксували 255 повеней і штормів. Найбільше від природних катастроф постраждали країни Азії, йдеться в звіті ООН.

Організація Об'єднаних Націй закликає держави вживати невідкладних заходів зі зменшення небезпеки стихійних лих, зокрема, щодо пом'якшення їх наслідків. Пропонується запроваджувати більш суворі вимоги в галузі будівництва, вдосконалювати системи раннього попередження і мати чіткі плани можливої евакуації населення.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG