Доступність посилання

ТОП новини

СБУ обіцяє розсекретити всі документи щодо злочинів радянського режиму


До кінця цього року Служба безпеки має намір розсекретити й оприлюднити всі архівні документи, які стосуються злочинів радянського тоталітарного режиму періоду 1917-1991років.

Про це повідомив виконувач обов’язків голови СБУ Валентин Наливайченко.

«Від 21 січня цього року Україна більше не зберігає і не охороняє секрети карально-репресивної системи Радянського Союзу», – сказав він.


За словами Наливайченка, «це означає, що СБУ як головний державний орган у сфері забезпечення охорони державної таємниці знімає радянський гриф таємності з усіх кримінальних справ, документів, секретного діловодства та інших документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями і Голодомором в Україні з 1917 по 1991 роки включно».

Як повідомив в.о. голови СБУ, зараз в архівах відомства налічується близько 800 тисяч справ з грифом «таємно» і «цілком таємно», за якими «стоять долі мільйонів людей, що стали жертвами тоталітарного режиму».

Крім того, Служба безпеки планує найближчим часом створити загальнонаціональний веб-портал, де розмісять всі розсекречені справи.

23 січня Президент Віктор Ющенко доручив Міністерству внутрішніх справ, Міністерству оборони, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Генеральній прокуратурі, Державному комітету архівів, Державному департаменту з виконання покарань розсекретити архівні документи про український визвольний рух, політичні репресії, голодомори, якщо вони не є державною таємницею.

XS
SM
MD
LG