Доступність посилання

ТОП новини
23 січня 2021, Київ 13:42

СБУ допитує колишніх кадебістів щодо загибелі Шухевича


Прапор Служби Безпеки України
Служба безпеки України допитує колишніх співробітників Комітету державної безпеки СРСР щодо обставин знищення головнокомандувача Української повстанської армії у 1942–1950 роках Романа Шухевича.

«Їх допитують із метою з’ясування обставин, в яких під час проведення військової операції 5 березня 1950 року у Львівській області загинув Шухевич, і обставин таємного поховання його тіла», – повідомив виконувач обов’язків голови СБУ Валентин Наливайченко.

За його словами, колишніх співробітників КДБ допитують як свідків у кримінальній справі, яку порушили наприкінці осені 2008 року щодо знищення документів, які стосуються долі Шухевича.

Президент Віктор Ющенко в 2007 році надав Роману Шухевичу звання Героя України.

СБУ обіцяє розсекретити всі документи щодо злочинів радянського режиму

До кінця цього року Служба безпеки України має намір розсекретити й оприлюднити всі архівні документи, які стосуються злочинів радянського тоталітарного режиму періоду 1917-91 років.

Про це заявив виконувач обов’язків голови СБУ Валентин Наливайченко.

«Від 21 січня цього року Україна більше не зберігає і не охороняє секрети карально-репресивної системи Радянського Союзу», – сказав він.

За словами Наливайченка, «це означає, що СБУ як головний державний орган у сфері забезпечення охорони державної таємниці знімає радянський гриф таємності з усіх кримінальних справ, документів, секретного діловодства та інших документів, пов’язаних з українським визвольним рухом, політичними репресіями і Голодомором в Україні з 1917 по 1991 роки включно».

Як повідомив в.о. голови СБУ, зараз в архівах відомства налічується близько 800 тисяч справ з грифом «таємно» і «цілком таємно», за якими «стоять долі мільйонів людей, що стали жертвами тоталітарного режиму».

Крім того, Служба безпеки планує найближчим часом створити загальнонаціональний веб-портал, де розмісять всі розсекречені справи.

23 січня Президент Віктор Ющенко доручив Міністерству внутрішніх справ, Міністерству оборони, СБУ, Службі зовнішньої розвідки, Генеральній прокуратурі, Державному комітету архівів, Державному департаменту з виконання покарань розсекретити архівні документи про український визвольний рух, політичні репресії, голодомори, якщо вони не є державною таємницею.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

Recommended

XS
SM
MD
LG