Доступність посилання

ТОП новини

Чому в Україні досі неузгоджені ціни на газ? (Огляд преси)


Київ – Хто ж насправді є регулятором газового ринку України? Керівництво уряду чи формально незалежна, а насправді кишенькова Національна комісія регулювання електроенергетики? Це питання, як наголошує газета «День», зовсім не пусте. Наприклад, комісія не збирається переглядати роздрібні ціни на природний газ для населення, а також для підприємств теплокомуненерго. Хоча останні криком кричать про невідповідність установлених ним цін і собівартістю видобутку. Що ж керує урядом, який зберігає у країні різноманіття газових цін, а отже можливості для корупції, з якою він так завзято бореться? Відповідь, на думку журналістів, очевидна, – вибори.

Головною метою Росії в газовому конфлікті було дискредитувати Україну, стверджує в «Газеті по-українськи» директор Інституту філософії НАН Мирослав Попович. Адже якщо в Росії буде конфлікт з Україною, подібний до грузинського, то Кремлю потрібне невтручання Заходу. До певної міри росіяни досягли мети. Україну і Росію вважають однаково винними й відповідальними за ситуацію. Навіть попри те, що Москва у своїх звинуваченнях ішла на свідому відверту фальсифікацію фактів. Скажімо, лише під кінець газового конфлікту Європа зрозуміла, що перекрити кран Україна не може.

Україна приречена, щоб включити друкарський станок Нацбанку і випустити мільярди гривень. Адже, як стверджує «Газета 24», незабаром грошей не вистачить на зарплати і пенсії, а зараз їх вже не вистачає банкам для проведення платежів і виконання зобов’язань перед вкладниками і кредиторами. Якщо фінансисти не отримають допомогу від Нацбанку, країну очікує крах банківської системи, параліч економіки і стихійні бунти громадян, котрі вимагатимуть повернути депозити. Докладніше з фінансовими проблемами банків розповідається в статті «Емісія виконувана».

Земля в Києві завжди користувалась величезним попитом, а віднедавна землею обетованною стала і Київська область. Охочі урвати хоч невеличкий шматочок привабливої території готові дати на лапу чиновникам мільйони доларів. «Нова газета» склала рейтинг хабарів і з’ясувала, як розбазарюють столичну землю. А також розповіла про розміри хабарів за землю в регіонах. Заголовок статті – «Мішок за сотку».

Нинішній рік може стати останнім в існуванні Міжнародного дитячого центру «Артек». Про те, хто і як протягом останніх десяти років розкрадав і руйнував легендарний дитячий табір, розповідає газета «Голос України». Однак, на думку журналістів, традиційно знайти й посадити за ґрати винних навряд чи комусь вдасться. І вже незабаром на місці «Артека» побудують дачі або казино, або ще щось потрібно-прибуткове. А поки цього не сталося, вітчизняні й закордонні політики використовують проблеми центру як інформаційний привід, аби зайвий раз заявити про себе. Публікація називається «Про жодну благодійну допомогу не йдеться».

  • Зображення 16x9

    Ірина Біла

    На Радіо Свобода працюю з кінця 1990-х. Закінчила Київський університет культури і мистецтв – інформаційна, бібліотечна та архівна справа.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG