Доступність посилання

ТОП новини

Кредити в Україні давали ледве не бездомним – банкір


Криза приведе до переділу банківського ринку і дуже скоротить кількість фінансових установ в Україні, переконаний власник групи DCH і співласник «Укрсиббанку» Олександр Ярославський.

Про це він заявив в інтерв`ю тижневику «Дзеркало тижня».

«Божевільне зростання сукупного кредитного портфеля банків – у 50 разів за п’ять років – привело до того, що кредити давали мало не бомжам. А банки одержали величезний обсяг «поганих» кредитів – майже 10% портфеля. Причому все робилося свідомо. Банки непогано заробляли і заманювали вигідними умовами нових клієнтів», – зазначив Олександр Ярославський.

Ослаблення національної валюти і «короткозорість» банкірів, за його словами, привела до того, що значна частина капіталів українських банків була знищена буквально в лічені дні. У нинішній ситуації вистояти зможуть тільки найсильніші представники фінансового сектору, впевнений він.

«Криза – це чистилище, де хірургічним шляхом (тобто болісно, але швидко) вирішуються проблеми, які довгі роки не піддавалися «терапевтичному лікуванню», або момент вирішення яких свідомо зволікався.

І для банківської системи це справедливо навіть більшою мірою, ніж для інших галузей економіки», – підкреслив Олександр Ярославський.
XS
SM
MD
LG