Доступність посилання

ТОП новини

Меджліс кримських татар просить ПАРЄ втрутитися


Мустафа Джемілєв.

Голова кримськотатарського Меджлісу, народний депутат України Мустафа Джемілєв запросив представників Парламентської Асамблеї Ради Європи до Криму для ознайомлення з конфліктною ситуацією на вулиці Балаклавській у Сімферополі.

Про це повідомили у суботу в прес-службі Меджлісу.

За словами першого заступника глави Меджлісу Рефата Чубарова, Мустафа Джемілєв, який бере участь в роботі сесії ПАРЄ в Страсбурзі, розповсюдив серед парламентаріїв Ради Європи текст звернення президії Меджлісу «У зв'язку з підготовкою спеціальної озброєної операції зі знесення селища кримських татар «Яни Кирим» і провів «відповідні консультації про відвідування Криму депутатами ПАРЄ з метою вивчення ситуації на місці».

Рефат Чубаров також заявив, що стурбованість ситуацією довкола будівель кримських татар по вул. Балаклавській в Криму висловлюється багатьма, зокрема керівниками автономії.

«Ми сподіваємося, що їхня участь в переговорному процесі також сприятиме безконфліктному вирішенню даної ситуації», – відзначив, зокрема, перший заступник голови Меджлісу.

Конфлікт виник навколо 8 га землі по вулиці Балаклавській у Сімферополі.

Влада міста віддала землю приватній фірмі під забудову багатоповерхівок, проте територію в 2006 році захопили учасники так званих «полян протесту» з числа кримських татар.

Вони заявили, що земля була передана фірмі незаконно.

Представники фірми це спростовують. 80 сімей кримських татар почали самостійно облаштовуватися на ділянці – будують житло і звели мечеть, все це вони назвали селищем «Яни Кирим» («Новий Крим»).

Меджліс заявляє про підготовку «озброєної спецоперації» зі знесення будівель кримських татар. Міліція Криму запевняє, що про спецоперацію не йдеться, а передбачається знесення самобудів за рішеннями суду, які потрібно виконувати.

Міністерство юстиції України підкреслило, що згідно із законом, у разі невиконання рішень судів в добровільному порядку вони підлягають примусовому виконанню. Цим займається Державна виконавча служба, що входить в систему органів Мін’юсту.

У січня і листопаді 2007 року на вулиці Балаклавській відбувалися зіткнення через землю між учасниками «полян протесту» і представниками фірми-забудовника.

За офіційними даними, площа самозахоплень в Криму становить 1300 гектарів.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG