Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко обіцяє заступитися за учасників акції автомобілістів


Прем'єр-міністр Юлія Тимошенко обіцяє перешкоджати застосуванню санкцій до учасників акції автомобілістів, які протестують проти підвищення транспортного збору.

Про це вона сказала під час зустрічі з представниками ради автомобілістів, один з яких повідомив, що до учасників протестів почали застосовуватися санкції з боку органів внутрішніх справ.

«Усе, що стосується учасників, то я сама 10 років у наметах була в протестних акціях, тому я в житті ніколи не дам ні до кого пальцем доторкнутися», – сказала прем'єр.

Вона доручила МВС розібратися в ситуації, що склалася.

«Я прошу МВС категорично нікого не зачіпати», – заявила Тимошенко, зазначивши, що висловлення думки є конституційним правом людей.

Водночас, за її словами, Кабмін пропонує запровадити коефіцієнт транспортного збору залежно від віку автомобіля: для машин, які мають понад 7 років пропонується ввести коефіцієнт 0,7; понад 10 років – 0,6; понад 15 – 0,5.

У відповідь на прохання автомобілістів повернути розмір транспортного збору, який діяв у 2008 році, прем’єр заявила, що це зробити неможливо, бо потрібно забезпечити надходження коштів для ремонту доріг.

Вчора по всій Україні пройшли акції протесту автомобілістів проти підвищення транспортного збору.

Наприкінці минулого року Верховна Рада ухвалила закон, яким податок із власників транспортних засобів, зокрема при першій реєстрації, збільшується в 5-10 разів.

Згодом уряд підготував законопроект, яким передбачається скорочення транспортного збору на автомобілі з об'ємом двигуна від 2,2 до 3 літрів.

XS
SM
MD
LG