Доступність посилання

ТОП новини

МВФ готовий обговорити надання Україні другого траншу кредиту найближчими тижнями


Міжнародний валютний фонд планує найближчими тижнями повернутися до перегляду угоди stand-by між МВФ і Україною, а відповідно, до питання про надання другого траншу кредиту.

Про це повідомила голова місії МВФ Джейла Пазарбашиоглу.

Згідно з повідомленням Фонду, обговорення програми триває, основна увага присвячена питанням бюджетної й податкової політики та посилення системи принципів, на підставі яких має відбуватися реструктуризація банків.

«Із початку ухвалення програми, підтримуваної фінансуванням МВФ, глобальна економічна ситуація суттєво погіршилася. Українська економіка також схильна до цього процесу. Економічна ситуація залишається складною, що пов'язано з падінням попиту на сталь і різким зниженням доступу на міжнародні ринки капіталів», – йдеться в повідомленні МВФ.

І хоча ступінь невизначеності економічного прогнозу щодо України трохи виріс, «та динаміка, яка лежить в основі її економіки, і послідовне впровадження зваженої економічної політики забезпечить можливість для поступового відновлення зростання економіки», зазначають у Фонді.

Міжнародний валютний фонд у листопаді минулого року вирішив надати Україні стабілізаційний кредит в обсязі 16,4 мільярда доларів для зміцнення довіри у фінансовому секторі та допомоги економіці країни в умовах світової фінансової кризи.

Того ж місяця Україна отримала перший транш кредиту в розмірі 4,5 мільярда доларів.

Рішення МВФ, чи надавати наступний транш, пов'язане з виконанням певних цільових показників, яких Україна мала досягти на кінець 2008 року.
XS
SM
MD
LG