Доступність посилання

ТОП новини

Спостерігачі ЄС залишаться в Україні й Росії до квiтня


Спостерiгачi вiд Європейського Союзу залишаться в Українi та Росiї принаймнi до квiтня, доки ЄС не матиме певності в стабiльностi нової угоди про транзитнi постачання газу.

Про це повiдомляє європейське iнформацiйне видання EU Observer.

Київ та Москва погодилися продовжити дiяльнiсть фахiвцiв ЄС, незважаючи на побоювання деяких українських дипломатів, що це може призвести до постiйного мiжнародного контролю газового транзиту через Україну як частини росiйських планiв щодо отримання частки в українськiй ГТС.

«Я не бачу, як мiсiя, на кшталт цiєї, з дуже чiтким мандатом, може якось вплинути на захоплення інфраструктури», – заявив голова монiторингової групи Євросоюзу Фiлiп Корнелiс.

Мiсiя матиме право доступу на газовi об'єкти України й Росiї протягом необхiдного часу, а також «в реальному часi повiдомлятиме компетентним органам у Брюсселi, Москвi та Києвi iнформацiю про транзит та обсяги газу в пiдземних сховищах».

Робоча група у складi 22 експертiв європейських газових компанiй та Єврокомiсiї прибула на десять газорозподiльних станцiй в Україні та Росії 8 сiчня, в розпал кризи з постачаннями росiйського газу до Європи через територiю України.
XS
SM
MD
LG