Доступність посилання

ТОП новини

Український режисер отримав перший приз на Венсенському фестивалі


Український кінорежисер Олег Янчук на цьогорічному Венсенському кінофестивалі у Франції отримав перший приз Анрі Ланґлуа (європейська номінація) за фільм «Голод-33».

Як повідомив сам Янчук, це перший художній фільм, знятий в Україні, який піднімає тему геноциду українського народу – Голодомору, що забрав мільйони людських життів.

За словами режисера, планується здійснити переклад фільму на кілька мов, зокрема, російську. «Цей фільм демонструється у Росії, він є у форматі DVD, але ми вирішили зробити нову редакцію, і я думаю, що невдовзі він з’явиться у цій новій редакції», – сказав він. На сьогодні нова редакція фільму є лише з англійськими субтитрами.

Доктор мистецтвознавства, професор, академік Академії мистецтв України Вадим Скуратівський назвав показ цього фільму на французькому кінофестивалі «знаковою подією» не тільки в історії українського кіно, а й у національній історії.

«Те, що на цьому фестивалі показали український фільм про 33-й рік, – це перемога світоглядна, ідеологічна та політична», – сказав він.
4-й міжнародний кінофестиваль кінематографічного спадку імені Анрі Ланґлуа завершив роботу 2 лютого цього року у Венсені (Франція).

Метою фестивалю є показ старих відновлених фільмів, а також нових фільмів, які торкаються тем сучасної історії. Україна на цьогорічному фестивалі, окрім фільму «Голод-33», була представлена документальною стрічкою «Жнива розпачу» режисерів Юрія Лугового та Святослава Новицького.

У попередні роки призом Анрі Ланґлуа нагороджували режисерів Софію Копполу, Клода Піното, Франческо Россі.
XS
SM
MD
LG