Доступність посилання

ТОП новини

Парламент Криму – проти відкриття представництва США


Верховна Рада Криму висловилася проти відкриття в автономії офісу дипломатичного представництва США.

На пропозицію лідера «Російської громади Криму», першого заступника голови Верховної Ради АРК Сергія Цекова, депутати ухвалили звернення до Президента, уряду і парламенту України із закликом утриматися від рішення про відкриття американської дипустанови в Сімферополі.

У документі стверджується, що наміри розмістити в адміністративному центрі автономії американський дипломатичний офіс «розцінюється значною частиною суспільства Криму як провокаційні, спрямовані на підрив політичної стабільності в АРК і в Україні, на подальше погіршення стратегічно дуже важливих українсько-російських відносин».

За таке рішення проголосували 77 депутатів, 9 висловилися проти.

19 грудня минулого року міністр закордонних справ України Володимир Огризко і Держсекретар США Кондоліза Райс підписали у Вашингтоні українсько-американську Хартію про стратегічне партнерство, яка серед іншого передбачає відкриття в Криму дипломатичного представництва США.

Перебуваючи у січні в Криму, посол США в Україні Вільям Тейлор сказав, що американське представництво в Сімферополі сприятиме реалізації програм в соціальній і гуманітарній сферах, а також дозволить встановити та активізувати ділові зв’язки Криму з американським бізнесом.

XS
SM
MD
LG