Доступність посилання

ТОП новини

У відчинені двері НАТО ще треба увійти


Прага – ПДЧ чи не ПДЧ? Проблема надання Україні Плану дій щодо членства в НАТО відступила на задній план. Уже всі сторони зрозуміли, що українсько-натовське зближення може відбуватися й без формальності ПДЧ, головне, щоб Україна менше говорила, а більше робила для того, щоб підтягнутися до рівня і вимог Альянсу. Але все одно над українськими натовськими амбіціями тяжіє хмара російського невдоволення. І це відчуває НАТО та рахується з цим явищем, однак Україні все ж таки залишає відчинені двері. Але в ці двері Україна ще мусить увійти.... Саме такі настрої вирували на засіданні Комісії Україна-НАТО в Кракові, де міністри оборони НАТО спілкувалися з українською військовою делегацією на чолі з міністром оборони Юрієм Єхануровим.


Засідання комісії Україна-НАТО. Краків, 20 лютого 2009 р.
Генеральний секретар НАТО Яап де Хооп Схеффер стверджує, що Північноатлантичний альянс готовий далі підтримувати українські реформи та допомагати Україні зробити необхідне для членства в організації. «НАТО залишається готовим допомагати Україні в реформах її структур оборони і безпеки. Ми рішуче будемо продовжувати розвивати це стратегічне партнерство», – наголосив Схеффер.

Попри різні твердження про те, що більшість українського суспільства вороже ставляться до НАТО, міністр оборони України Юрій Єхануров заявляє, що принципи діяльності, які заклали засновники Альянсу, зокрема, плюралізм думок, спільні демократичні цінності та консенсус в ухваленні рішень, важливих для усіх, українське суспільство розуміє і підтримує. Ці принципи залишаються актуальними й сьогодні, і, власне, тут міститься таємниця привабливості членства в Альянсі практично для всіх країн молодої демократії, каже Єхануров.

Україна має серйозне домашнє завдання

Вперше після грудневих рішень НАТО зустріч у Кракові дала можливість обговорити та узгодити практичні шляхи досягнення українських євроатлантичних амбіцій, механізмом чого є розроблення проекту річної національної програми Україна-НАТО та втілення її в життя.

Юрій Єхануров під час засідання комісії Україна-НАТО, 20 лютого 2009 р.
Міністр оборони Юрій Єхануров наголошує: українська сторона чудово розуміє, що новий поглиблений формат накладає додаткову відповідальність на Україну та містить цілу низку домашніх завдань, які потрібно якісно виконати. «Від ухвалення грудневого рішення НАТО насправді пройшло не так багато часу, проте ми фактично щоденно відчуваємо щиру підтримку України всіма членами НАТО та їх прагнення надати допомогу», – зазначає міністр Єхануров.

Тему домашніх завдань, які Україна повинна якісно виконати, підхопив міністр оборони США Роберт Ґейтс. Все залежить від України, каже він. «Необхідно мати більше одностайності в поглядах самого уряду України на наступні кроки щодо членства в НАТО, я вже не буду говорити про ресурси для модернізації українського військового сектору», – заявив Ґейтс.

В англійській мові є приповідка «put your money where your mouth is», буквальний переклад якої такий: «покладіть ваші гроші там, де ваш рот», тобто не словом, а ділом. НАТО відчинило двері. Але увійти в ці двері мусить сама Україна, і не словом, а ділом.

(Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Ірина Халупа

    На Радіо Свобода від 1990 року. Редактор і ведуча передач «Україна і світ», «52:30 у різних вимірах», «Вечірня Свобода», «Українське коло», «30 хвилин у різних вимірах». У 2001–2007 роках заступник директора Української редакції. 2007–2011 роки – директор редакції. Жила в п’яти країнах. Люблю мови, подорожувати, українську літературу 1920-30-х років, мистецтво та старі фільми. Не терплю фальш і брехню. Щоб не збожеволіти від української політики – вишиваю.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG