Доступність посилання

ТОП новини

Громадський рух «За Україну!» очолив В’ячеслав Кириленко


В’ячеслав Кириленко
Громадський рух «За Україну!» обрав своїм лідером депутата Верховної Ради, члена фракції Блоку «Наша Україна – Народна самооборона» В'ячеслава Кириленка.

Відповідне рішення було ухвалене в суботу на установчих зборах громадського руху.

За словами В’ячеслава Кириленка, основним завданням руху буде налагодження зв'язків між громадянським суспільством і парламентом.

«Але для того, щоб стати такими зв'язковими між суспільством і владою, між суспільством і парламентом, ми маємо розірвати замкнуте коло, яке нав'язано двома найбільшими вождистсько-олігархічними кланами – Партією регіонів і Блоком Юлії Тимошенко», – сказав депутат, виступаючи на установчих зборах.

Він зазначив, що завданнями руху «За Україну!» і його представників у Верховній Раді буде захист прав малих і середніх підприємців.

«Ми захищатимемо цих людей від невиправданого збільшення податків, від введення додаткових зборів і від тих неконтрольованих дій стосовно них, які дозволяють собі контролюючі, податкові та інші інстанції перевірки», – додав В’ячеслав Кириленко.

Депутат наголосив, що рух «За Україну!» не має політичного характеру й об'єднує всіх громадян, які виступають за захист національних інтересів.

«Ми сьогодні заснували позапартійний рух, і якщо хочете, це позапартійний рух... На цьому етапі, про це (про перетворення руху «За Україну!» на політичну партію) не йдеться взагалі, тому що від партій усіх давно нудить, вони давно зайняті власними справами», – зазначив В’ячеслав Кириленко.

На установчих зборах громадського руху були присутні народні депутати, які входять до групи «За Україну!», міністр освіти і науки Іван Вакарчук, мер Тернополя Іван Заставний, а також представники творчої інтелігенції.

23 грудня 17 депутатів Верховної Ради створили депутатську групу «За Україну!», зараз у групі – 18 депутатів.

До неї ввійшли депутати від НУНС, які не підтримали створення коаліції із Блоком Юлії Тимошенко і Блоком Литвина.

Рух «За Україну» об'єднуватиме ініціативи українців для модернізації країни – маніфест

Громадський рух «За Україну» у своєму маніфесті проголосив намір об'єднати зусилля громадян країни для захисту національних інтересів.

«Наше завдання – щоб голос цих людей почули на всіх рівнях влади, щоб громадськість подолала натиск олігархії і чиновництва та повною мірою реалізувала потенціал соціальних змін. Усі, для кого світоглядні цінності важливіші за егоїстичні інтереси, можуть і повинні об'єднати свої зусилля. Ми готові бути представниками і помічниками громадянського суспільства у створенні кращої України», – йдеться в документі.

У маніфесті наголошується, що найбільша відповідальність за економічну кризу, «політичний розбрат і моральний занепад» в Україні лежить на політиках.

«Поки країна падає у прірву, вожді та вождішки, партії та партійки гризуться за владу і короткочасну популярність», – сказано в маніфесті.

У громадському русі також констатували, що Україна втратила шанс на модернізацію та системні реформи, які отримала після подій Помаранчевої революції.

«Цінності, які ми відстоюємо, вічні – Україна, її державність і народ. Ми усвідомлюємо, наскільки важливо зараз укріпити національну безпеку і захистити територіальну цілісність України», – зазначено в документі.

«Ми ініціюємо дії, спрямовані на захист національних інтересів України, звільнення і економічної, і соціальної ініціативи громадян від бюрократичних перешкод та корупції, і на модернізацію нашої країни», – сказано в маніфесті.

Для цього в громадському русі прагнуть об'єднати українців, для яких «поняття свободи і справедливості – не порожній звук, а національні інтереси важливіші за інтереси вождів, партійних та бізнес-груп».

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG