Доступність посилання

ТОП новини

Іран блокує сайти на підтримку Хатамі на президента – повідомлення


Агентство Associated Press процитувало в суботу політика-реформатора Маджида Ансарі, який заявив, що заблоковано принаймні два сайти, які підтримували кампанію висунення кандидатом на президента Ірану поміркованого політики Могаммада Хатамі.

При цьому офіційний сайт кампанії Хатамі не блокували.

На початку лютого Могаммад Хатамі,, який уже був президентом Ірану впродовж двох термінів у 1997–2005 роках, заявив, що «всерйоз» кандидуватиме на президентських виборах у червні цього року.

Хатамі відомий своєю відносно поміркованою і прогресивною позицією серед іранських політиків режиму, який встановила ісламська революція.

Нинішнім президентом є радикал Махмуд Ахмадінеджад, відомий у світі своїми нестриманими заявами, в першу чергу антиізраїльськими й антиамериканськими.

Конституція Ірану забороняє бути президентом більш як два терміни поспіль, але не виключає можливості обиратися знову після перерви.

Реформатори в Ірані не досягали значних успіхів, бо релігійні консерватори міцно тримають владу в своїх руках. Вони, зокрема, закрили багато реформаторських газет і заблокували участь у парламентських виборах тисяч кандидатів-реформаторів.

Президент в Ірані має доволі обмежені повноваження. Реальним керівником держави зі щонайширшими повноваженнями є, за нинішньою Конституцією, «керівник», чи «лідер революції», часто відомий як «верховний керівник». Нині цю посаду обіймає великий аятола Алі Хосейні Хаменеї. За теорією ісламської революції, всі дії цивільної влади має перевіряти й затверджувати влада релігійна.
XS
SM
MD
LG