Доступність посилання

ТОП новини

Антикризові заходи чи безсилля львівської влади


Львів – Прем’єр-міністр закликала місцеві органи влади ініціювати законопроекти і постанови для подолання затяжної економічної кризи. Президент призначив засідання Ради нацбезпеки та оборони на п’ятницю, на якому обговорюватимуть антикризові заходи. Водночас на місцях у регіонах заявляють, що для подолання кризи потрібне передусім порозуміння між першими особами держави. Львівська обласна адміністрація теж оприлюднила антикризові заходи. Але чи змінять вони ситуацію на Львівщині, яка є лідером за рівнем інфляції?

Ноутбук на столі, великий екран, стоси паперів, графіки, таблиці, цифри – так «по-європейському» виглядала презентація антикризових заходів Львівщини голови обласної адміністрації Миколи Кметя.

У програмі антикризових заходів, розробленій головним управлінням економіки обладміністрації, перелічені загальні напрямки подолання кризи: погашення заборгованості із зарплати, сприяння стабілізації банківської системи, ефективне використання бюджетних коштів, залучення інвестицій, підтримка підприємництва.

Пріоритет – розвиток малого і середнього бізнесу. Адже на ньому й тримається економіка області.

Оскільки банки не видають кредити, це і перешкоджає веденню бізнесу, заявив голова ОДА Микола Кміть, який до призначення був підприємцем.

А ще для подолання кризи, за його словами, важливо своєчасно відшкодовувати експортний ПДВ тим підприємствам, які працюють на зовнішні ринки і приносять державі валюту.

Нині чимало підприємств Львівщини судяться за повернення їм у повному обсязі ПДВ. Але ці питання, як і всі перелічені в обласній програмі, вирішуються в Києві.

«Поки банки не отримають ресурси, – а це спільна діяльність Національного банку, Президента, уряду, – поки між ними не буде єдності, доти банки не отримають ресурси, а ми не зможемо зрушити базові галузі нашої промисловості», – заявив Микола Кміть.

Побори місцевої влади – одна з причин економічної кризи

Голова асоціації працедавців Львівщини, підприємець Зиновій Бермес назвав Антикризову програму Львівщини нереальними і непродуманими кроками.

Виконавча влада області, за його словами, не має ніяких важелів впливу на Київ, але може допомогти у подоланні кризи, якщо зменшить оплату оренди на нерухомість, надаватиме для розвитку бізнесу земельні ділянки, не займатиметься лобіюванням певних груп.

А ще, якби державні служби не брали хабарів, то це дало б поштовх для оздоровлення української економіки, переконаний Бермес.

«Сьогодні Львівщина займає третє місце знизу за кількістю суб’єктів підприємницької діяльності на тисячу чоловік. Це катастрофа! Місцева влада інтенсивно піднімає різні плати. Скажімо, та ж орендна плата впливає на гаманець покупця. Адже влада дере з підприємця, він це закладає в ціну товару, і в кінцевому результаті за все платить простий покупець», – наголошує голова обласної асоціації працедавців.

Нині Львівщина за рівнем інфляції посідає перше місце в Україні. Керівництво області причиною називає зростання тарифів на комунальні послуги. Але вони збільшились в усіх регіонах. В асоціації працедавців називають іншу причину – побори влади.

На сьогодні на одне вільне робоче місце на Львівщині претендують близько 20 безробітних. Їхні лави невдовзі поповнять заробітчани, які повернуться з Європи та Росії, прогнозують експерти.

(Львів – Прага – Київ)
  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG