Доступність посилання

ТОП новини

Кабмін опублікував проект Спільної заяви керівництва України до МВФ


Як повідомляє Управління у зв’язках зі ЗМІ Секретаріату Кабінету Міністрів, яке оприлюднило цей документ на урядовому сайті, він затверджений на засіданні уряду, підписаний Прем’єр-міністром Юлією Тимошенко, виконувачем обов’язків міністра фінансів Ігорем Уманським та переданий на підпис до Секретаріату Президента та Національного банку.

У проекті заяви мовиться, що «нація очікує, що її лідери зможуть звести до мінімуму негативний вплив кризи, але критики та конкуренти намагаються використати момент для зміцнення свого іміджу». «Та ми не можемо дозволити передвиборчій політиці поглибити кризу, а тому обіцяємо покласти край нашим чварам», – підкреслюється в проекті Спільної заяви.

Також у документі йдеться про те, що «переглянута економічна політика має на меті мінімізувати макроекономічний вплив поточної кризи та створити передумови для відновлення економічного піднесення та поступового зниження інфляції».

«Особливий наголос буде зроблено на прозорій скоординованій діяльності», – мовиться в ньому.

Наостанок у проекті заяви знову наголошено, що «сьогодні ми підтверджуємо нашу готовність діяти разом рішуче для відновлення довіри». «Робота попереду не буде легка, але ми віримо в те, що спільні дії допоможуть нам подолати кризу. Закликаємо опозицію приєднатися до нас», – мовиться в проекті документа.

Раніше в середу в Секретаріаті Президента заявили, що Віктор Ющенко не бачить необхідності підписувати будь-які декларативні відозви у рамках виконання кредитної угоди з Міжнародним валютним фондом.

«Президент не поставить свій підпис під жодною додатковою декларацією, оскільки такий документ не має конкретного змісту. Уряд пропонує набір чергових заяв і запевнень, маючи на меті замаскувати той неспростовний факт, що кредитна угода з МВФ не виконується і Україна має серйозні труднощі з одержанням наступного траншу позики. У такий спосіб Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко хоче створити собі виправдання власної бездіяльності щодо продовження співпраці з Фондом», – повідомив позицію голови держави керівник його Секретаріату Віктор Балога, повідомляє прес-служба Президента.

Він нагадав, що єдиним документом, який визначає параметри угоди між Україною й МВФ, є лист про наміри.

18 лютого Прем’єр-міністр Юлія Тимошенко заявила, що вважає за доцільне, щоб, крім неї, також Президент Віктор Президент Ющенко, Голова Верховної Ради Володимир Литвин і виконувачи обов’язків голови Нацбанку і міністра фінансів підписали спільне звернення до керівництва МВФ про готовність до співпраці і реформування економіки.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG