Доступність посилання

ТОП новини

Ющенко: Україна поновить діалог з МВФ найближчим часом


Президент Віктор Ющенко обіцяє позитивне завершення переговорів щодо продовження співпраці України з Міжнародним валютним фондом.

Про це глава держави сказав сьогодні на зустрічі з послами Групи Семи і представниками міжнародних фінансових організацій.

«Найближчий час ми повинні присвятити тому, як відновити діалог з МВФ», – заявив Президент і нагадав, що місія фонду працювала нещодавно в Україні, але «ці переговори не можна назвати такими, що закінчилися успішно».

При цьому Ющенко висловив упевненість, що Україна має всі передумови для швидкого поновлення діалогу з МВФ.

«Українська сторона послідовно дотримується рекомендацій МВФ у частині регулювання банківського сектору, валютно-курсової політики, зроблено діагностику найбільш вразливих банків, знайдено нового власника «Промінвестбанку», – сказав він.

Глава держави наголосив, що для відновлення співпраці з МВФ необхідно внести зміни до бюджету та ухвалити другу частину антикризового пакета. Президент впевнений, що йому вдасться переконати прем’єра в необхідності термінового перегляду бюджету.

«Поки що позиція Прем’єр-міністра була не переглядати бюджет 2009 року, зокрема у першому півріччі. Я думаю, що це неадекватна позиція, це тупикова позиція, яку треба переглянути», – сказав він.

Президент наголосив, що від того, чи відновить Україна співпрацю з МВФ, залежить чи зможе вона подолати кризу. А втілення програми фонду дасть змогу Україні розпочати співпрацю з іншими міжнародними фінансовими інституціями.

Зі свого боку, посол США в Україні Вільям Тейлор зазначив, що на думку послів Групи Семи, Президент, Прем’єр-міністр, Верховна Рада та Національний банк України мають працювати разом, щоб втілювати в життя ефективну політику, яка дасть змогу співпрацювати з МВФ, «щоб пройти через кризу і вивести з неї країну».
XS
SM
MD
LG