Доступність посилання

ТОП новини

«Нафтогаз» просить «Газпром» зменшити постачання газу на 7 мільярдів кубів


«Нафтогаз України» офіційно звернувся до російського «Газпрому» з пропозицією переглянути окремі положення газового контракту, укладеного компаніями у січні цього року.

Як повідомили у прес-службі Президента України, про це заявив Уповноважений глави держави з міжнародних питань енергетичної безпеки Богдан Соколовський.

За його словами, «Нафтогаз» прагне змінити пункт контракту, згідно з яким у 2009 році компанія має оплатити «Газпромові» 40 мільярдів кубометрів газу, щоб зменшити цей показник до 33 мільярдів кубів.

Соколовський зауважив, що відповідно до контракту такі домовленості можливі за згодою сторін не пізніше, ніж за шість місяців до початку року поставки, тобто показники на 2009 рік мали бути уточнені до 1 липня минулого року.

«Загалом зміни в довготермінових міжнародних договорах є звичайною практикою. Підстави для цього виникають внаслідок зміни умов і обставин виконання контрактів. Водночас після підписання контракту з «Газпромом» умови його виконання практично не змінилися. Відтак необхідність змінювати договір вже за місяць після укладання свідчить про його недосконалість і підготовку без належного експертного опрацювання», – наголосив Соколовський.

Він зауважив, що Україна вже сьогодні має починати переговори про зменшення обсягів імпортованого газу в 2010-2019 роках для приведення контрактних умов у відповідність до Енергетичної стратегії України і Директив на переговори щодо співпраці в газовій сфері, затверджених минулого року указами Президента.

XS
SM
MD
LG