Доступність посилання

ТОП новини

Міліція визнала правильними дії «Беркута» під час операції в Криму


Головне управління Міністерства внутрішніх справ у Криму визнало правильними дії бійців «Беркута», які брали участь в операції захоплення в селищі Мирне, коли постраждала родина кримських татар.

Про це йдеться в повідомленні прес-служби головного управління МВС у Криму, відповідно до якого міліція завершила службове розслідування інциденту.

«Жоден із бійців спецпідрозділу «Беркут», що входив у групу захоплення, не покараний», – сказано в повідомленні.

Встановили, що вони діяли відповідно до поставленого ним завдання, володіючи недостатньо перевіреною оперативною інформацією, яка вимагала негайних рішучих дій, і точно дотримувалися тактики дій спецпідрозділів в екстремальних ситуаціях.

Водночас за висновками службового розслідування покарані 23 правоохоронців, з яких двоє звільнені з органів внутрішніх справ, 5 – зняті з займаних посад, 8 – попереджені про неповну посадову відповідність, іншим оголошені догани й суворі догани.

Крім того, дисциплінарні стягнення отримали керівник сімферопольського районного відділу міліції й троє його заступників, командир спецпідрозділу «Беркут», керівники чергових частин Головного управління й райвідділу, штабів цих підрозділів.

Висновки службового розслідування передали в прокуратуру Криму.

Минулого місяця в кримському селищi Мирне правоохоронці здійснювали операцію з затримання злочинця: бійці «Беркута» проникли на територію приватного будинку – передбачувану схованку викрадача – і, використавши світлошумову гранату, завдали тяжких тілесних ушкоджень господареві будинку.

Злочинця в будинку не знайшли. Керівництво МВС вибачилося перед постраждалими і заявило, що сталася «прикра помилка».

Президент Віктор Ющенко доручив Генеральній прокуратурі дати оцінку діям «Беркута».

XS
SM
MD
LG