Доступність посилання

ТОП новини

Тимошенко – за якнайшвидше проведення позачергових виборiв Президента


Чим швидше пройдуть президентськi вибори в Україні, тим швидше можна буде полiтично оздоровити державу, заявила Прем’єр-мiнiстр Юлiя Тимошенко в iнтерв’ю Le Monde напередоднi робочої поїздки до Францiї.

«Економiчна криза не закiнчиться через один або два роки. Вихiд з неї буде поступовим. В Українi цю кризу серйозно поглиблює полiтична нестабiльнiсть. Потрiбнi достроковi вибори. Якнайшвидше», – заявила вона.

Тимошенко також назвала «унікальним» ставлення до неї Президента Вiктора Ющенка. «Президент розглядає мене не як партнера, а як конкурента на президентську посаду», – зазначила вона.

За словами Тимошенко, пiд час «помаранчевої революцiї, а потiм у 2007 роцi вона була єдиною людиною, на яку Ющенко мiг покластися». «Я нiколи його не зраджувала. Ця боротьба завершиться не моїм знищенням, а його полiтичним самогубством», – заявила прем’єр.

Натомість, зазначає Тимошенко, єдино правильним шляхом було б чесне партнерство мiж нею i Президентом.

На запитання, чи потрiбна пiдтримка Москви для того, щоб стати Президентом України, Тимошенко вiдповiла: «Помаранчева революцiя довела зворотне! Ця iдея про пiдтримку Росiї була частиною пропаганди моїх супротивникiв проти мене. Не iснує жодних пактiв Рiббентропа-Молотова! Навпаки, необхiдно працювати над iнтеграцiєю Росiї в європейський простiр i цінності».

За словами прем’єра, її особиста думка з приводу вiдносин з Росiєю дуже змiнилася. «Моя позицiя по вiдношенню до Росiї була досить агресивною. Її дiї щодо України часто бувають далекими вiд коректних. Але я зрозумiла, що на погрози i провокацiї можна реагувати не тiльки конфронтацiєю та агресiєю, а й палкими обіймами», – сказала Тимошенко.

На запитання, що може перешкодити їй стати главою держави, Тимошенко, як пише Le Monde, засмiявшись, сказала: «Нiщо!».
XS
SM
MD
LG