Доступність посилання

ТОП новини

60 років від дня народження Володимира Івасюка


Вшановують пам'ять Володимира Івасюка

Сьогодні, 4 березня, виповнюється 60 років від дня народження відомого українського композитора, поета, співака Володимира Івасюка. У Києві відбулася ювілейна мистецька акція «Назавжди», під час якої Указом Президента України Володимиру Івасюку присвоїли посмертно звання Героя України.

У 1974 році, у Сопоті, вперше на міжнародному конкурсі пролунала пісня, в якій звучали українське слово і українська душа. Це був знаменитий згодом «Водограй», автором якого був молодий композитор, поет і співак Володимир Івасюк. Три роки згодом, теж у Сопоті знову перемогла його пісня – «У долині своя весна». Обидві виконувала Софія Ротару.

Лицар української пісні

«Крило стає крилом тільки під час лету», – цей афоризм часто повторював Володимир Івасюк. За віком його політ був дуже короткий. Він прожив на цій землі лише 30 років. Але встиг стати легендою. Встиг ще підлітком організувати ансамбль «Буковина», у свої 21 створити пісенні шедеври «Водограй», «Червону руту», «Я піду в далекі гори», а згодом – ще понад 100 пісень. Але не встиг закінчити оперу «Дарина», кантату «Чуття єдиної родини», написати мелодії до своїх поетичних текстів.

Високі відзнаки Володимир Івасюк отримав посмертно: Державну премію імені Тараса Шевченка, звання Героя України. Посмертно організовані на його честь Міжнародний конкурс виконавців української естради, фестиваль «Червона рута».

Улюбленим жанром Івасюка була балада: балади про дві скрипки, про мальви, отчий дім, «Юнацька», «Батьківська балада». І цим він подібний до лицарів, котрі оспівували найвищі злети людської душі.

(Київ–Прага)

ІНШЕ З МЕРЕЖІЗагрузка...
XS
SM
MD
LG