Доступність посилання

ТОП новини

У Львові вшановують пам’ять Івасюка і вимагають правди про його загибель


Рідні, митці, науковці, духовенство, десятки шанувальників творчості Івасюка на Личаківському цвинтарі, де похований автор «Червоної рути», молилися за душу загиблого композитора. Сьогодні композиторові виповнилося б 60 років.

«Я подавала прохання в СБУ, щоб мені дозволили ознайомитись з матеріалами справи брата, хочу знати, які є московські архіви і дізнатись з них, чому його викликали в КДБ, яка кураторська робота велась. Якщо Україна прагне бути європейською державою, то люди мають знати, що робили з музикантами, митцями, діячами науки. І нині продовжується важкий трагічний ланцюг непередбачуваних смертей. Тому наша родина, науковці і просили поновити справу вбивства Володі», – заявила Галина Івасюк, сестра Володимира.

Родина від травня 1979 року, коли в Брюховицькому лісі знайшли тіло Івасюка, не вірила офіційну версію його смерті, за якою композитор покінчив життя самогубством.

«У нас була дуже дружня, любляча, віруюча родина. Ми росли в теплі і любові, опіці батьків», – зазначила Галина.

Не вірять рідні у версію, що Володимир міг вчинити самогубство через кохання до оперної співачки Тетяни Жукової, яка нині з’являється у ЗМІ.

«Це зумисно сьогодні робиться. Адже живі ті, хто хотів фізично знищити Володю», – вважають рідні. Тетяна Жукова, донька полковника КДБ – батьки Володимира, нині уже покійні, неодноразово заявляли, що цю жінку до Володі було спеціально приставлено службами КДБ.

Сьогодні на Львівщині, Тернопільщині, Буковині розпочався рік пам’яті композитора, протягом якого заплановані концерти, мистецькі заходи, презентації нових книг-спогадів, перевидання архівних записів пісенної творчості, проведення фестивалів, конкурсів авторської пісні для талановитих молодих людей.

XS
SM
MD
LG