Доступність посилання

ТОП новини

Перша жінка-генерал невдовзі з’явиться в армії – Єхануров


Міністр оборони України Юрій Єхануров висловлює упевненість, що невдовзі у Збройних силах з’явиться перша жінка-генерал. «Так, у Збройних Силах України поки що не має жінки-генерала, але це лише справа часу. Адже якщо торік у наших вищих військових навчальних закладах навчалося 119 дівчат, то сьогодні їх вже 169,– наводить слова Юрія Єханурова прес-служба Міністерства оборони.

Щодня з понад 2 тисяч військовослужбовців, які заступають на бойове чергування з протиповітряної оборони України, майже 300 – це жінки.

Як повідомляє прес-служба Міністерства оборони, сьогодні у Збройних силах України проходять службу та працюють більше 60 тисяч жінок, серед яких майже 18 тисяч є військовослужбовцями.

Серед жінок-військовослужбовців майже 7% – офіцери та 92% проходять службу за контрактом.

За словами Міністра оборони України, у процентному співвідношенні серед країн світу кількість жінок в Українському війську є меншою тільки за аналогічний показник в Армії Ізраїлю, що свідчить про активну гендерну політику в ЗС України.

Як наголошує Юрій Єхануров, безумовно, на свято 8 березня командири намагатимуться якнайменше залучати жінок до бойового чергування, але навіть у цей день на пунктах бойового чергування Повітряних сил буде досить складно замінити усіх жінок-військовослужбовців.
XS
SM
MD
LG