Доступність посилання

ТОП новини

Щодо кандидатури нового глави МЗС потрібні консультації – Литвин


Голова Верховної Ради України Володимир Литвин виступає за проведення консультацій між керівництвом країни та лідерами парламентських фракцій щодо кандидатури на посаду міністра закордонних справ.

Про це він заявив в інтерв’ю журналістам, перебуваючи на Черкащині.

«Я вважаю, що для того, щоб рішення приймалися в позитивному вимірі, треба проводити відповідні консультації», – сказав Литвин.

При цьому спікер висловив переконання, що на посаду міністра закордонних справ потрібно підбирати тих людей, які будуть здатні проводити розумну зовнішню політику.

Крім того, наголосив він, на сьогодні потрібно дати відповідь на запитання, чи є у нас зовнішня політика, і наскільки вона відповідає запитам, потребам, інтересам України та українського суспільства.

«Я думаю, що на це запитання відповідь буде абсолютно негативна. А тих, хто буде активно виступати з опонуванням, я хочу запитати, хто до нас із світових лідерів за останній час в Україну приїжджав, і на якому рівні приймали Україну і її представників в світі», – сказав спікер.

Литвин також зауважив, що поки він не мав жодних переговорів з Президентом України Віктором Ющенком щодо кандидатури міністра закордонних справ.

«Я переконаний, що Верховна Рада України має приймати адекватні рішення. Право Президента подати кандидатуру, а обов’язок парламенту – прийняти відповідне рішення», – додав він.

6 березня направила Президенту України Віктору Ющенку звернення щодо внесення до Верховної Ради подання про призначення Бориса Тарасюка міністром закордонних справ України.

Попереднього главу МЗС Володимира Огризка Верховна Рада звільнила 3 березня.

5 березня Огризко звернувся до Президента з проханням не вносити його кандидатуру на посаду глави МЗС. Він зазначив, що вважає неможливим «продовжувати роботу за такого керівництва Кабміну».
XS
SM
MD
LG