Доступність посилання

ТОП новини

ООН: Україна – серед розвинених держав із найнижчими показниками тривалості життя


В Україні, Росії та Молдові – найнижчі показники тривалості життя серед промислово розвинених держав. При цьому ці три країни входять до списку 45 держав, які зазнають серйозних демографічних втрат.

Як повідомили у Центрі новин ООН, про це йдеться в переглянутому прогнозі відділу ООН з питань народонаселення «Перспективи світового народонаселення, 2008», який представила в штаб-квартирі ООН у Нью-Йорку директор відділу Ханія Слотник.

У доповіді зазначається, що середня тривалість життя у світі за останні десятиліття збільшилася, але в країнах Східної Європи вона скорочується.

«Незважаючи на деяке поліпшення показників після кінця 1990-х років, у Молдові, Росії й Україні в цей час найнижчі показники очікуваної тривалості життя серед розвинених країн – нижче 70 років», – зазначається в доповіді.

Середня тривалість життя людей у сусідніх західноєвропейських державах майже на 10 років вище.

За словами Слотник, населення розвинених держав продовжує старіти. Прогнозується, що до липня цього року в них буде проживати 264 мільйони людей віком понад 60 років, а до 2050 – 416 мільйонів.

Крім того, у доповіді йдеться, що до 2050 року населення Землі збільшиться на 2,3 мільярда – до 9,1 мільярда людей.

Як повідомила доповідач, у 45 країнах, серед яких Білорусь, Болгарія, Грузія, Німеччина, Латвія, Литва, Молдова, Польща, Росія, Румунія і Україна, в період з 2010 до 2050 років чисельність населення скоротиться, щонайменше, на 10%. Автори доповіді пропонують цим країнам рятувати ситуацію за рахунок мігрантів.

ООН раніше прогнозувала, що чисельність населення України зменшиться до 31 мільйона у період 2009-2050 років.

XS
SM
MD
LG