Доступність посилання

ТОП новини

Чорноморський флот Росії від безгрошів’я … добре постріляв


Севастополь – У Криму сьогодні завершуються перші цього року масштабні військові навчання Чорноморського флоту Росії. Флотська прес-служба повідомила, що кораблі і підрозділи берегових військ ЧФ Російської Федерації на кримських полігонах бойової підготовки чотири дні відпрацьовують завдання у рамках заліково-тактичних навчань. У Чорне море вийшли практично всі дієздатні російські кораблі.

Зокрема, неподалік Кримського узбережжя у відкритому морі діють флагман флоту – ракетний крейсер «Москва», а також великий протичовновий корабель «Керч», сторожові кораблі «Ладний» і «Смєтлівий». «Бойові одиниці виконують спільні залікові бойові вправи – з артилерійської стрільби і стрільби зенітно-ракетними комплексами у надводні морські та повітряні цілі», – мовиться у повідомленні Служби інформації і громадських зв’язків Чорноморського флоту Росії.

Крім того, на полігоні бойової підготовки артилерійську стрільбу по щиту і пуски зенітних ракет виконують ракетний корабель на повітряній подушці «Бора» і малий ракетний корабель «Міраж».

У районі морського десантного полігону «Опук» великі десантні кораблі «Ямал» і «Азов» відпрацьовують «елементи другого курсового завдання». Зокрема, кораблі мали вправлятись в артилерійській стрільбі і провести тактико-стройове заняття з особовим складом і технікою бригади морської піхоти Чорноморського флоту. А на полігоні «Опук» на сході Криму особовий склад десантно-штурмового батальйону, самохідно-артилерійського дивізіону, інженерно-десантної роти та інших підрозділів бригади морської піхоти виконували завдання «за планами польового виходу», зазначає флотська прес-служба.

Гроші гусарам не потрібні?

Подібні масштабні навчання проводяться на тлі скандальної інформації про значні скорочення, що розпочалися серед цивільного персоналу та кадрового складу Чорноморського флоту, і про його значну заборгованість із зарплат і відрахування до соціальних фондів та бюджету.

Голова Севастопольської міської адміністрації Сергій Куницин днями закликав українського прем’єра Юлію Тимошенко звернутися до російського уряду з приводу флотських боргів. За словами Куницина, заборгованість Чорноморського флоту Росії перед Пенсійним фондом України щомісяця зростає і зараз перевищує 3,6 мільйона гривень із 10 мільйонів загальної пенсійної недоплати по місту.

Голова адміністрації назвав цю суму «непристойною» і повідомив і про майже півтора мільйона гривень ще одного боргу російського флоту – із зарплати.

Інше випробовування місту – нові безробітні, яких постачає Чорноморський флот Росії. Лише за останній місяць там було скорочено майже тисячу осіб. А найближча перспектива – ще 9 тисяч звільнень, з яких – близько 3 тисяч офіцерів і мічманів.

Щоб гасити деморалізовані настрої, у Севастополі вже побували кілька високих делегацій з Міністерства оборони Росії та Головного штабу ВМФ Російської Федерації. Командування флоту проводило кілька офіцерських і профспілкових зборів, спеціальні наради з керівним складом, з роз’ясненням реформ прилітав навіть голова російського оборонного відомства Анатолій Сердюков.

Втім, відомо, що найкращий армійський рецепт для того, щоб звільнити голову у кашкеті від непотрібних думок – слід дати роботу рукам. Тож нинішні навчання дають змогу показати боєздатність Чорноморського флоту («живий ще курилка!») та й відволікти особовий склад від важких дум, вважає кримський експерт Ян Синицин.

За його словами, зараз слід чекати посилення військової активності Чорноморського флоту, оскільки тема його безгрошів’я та бідувань закріпилася не тільки в українській, але й у російській пресі, і військові отримали наказ її «спростовувати справами».

(Севастополь – Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Володимир Притула

    Кримський журналіст. Співпрацюю з Радіо Свобода з 1990 року. Керівник проєкту Радіо Свобода «Крим.Реалії» з березня 2014 року. В грудні 2014-го був змушений покинути півострів. Заслужений журналіст України.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG