Доступність посилання

ТОП новини

Тернопільські вибори – «продовження мукачівського сценарію»


Тернопіль – Інтрига довкола виборів до Тернопільської облради далі триває. Президент Віктор Ющенко закликав мешканців цієї області йти на вибори 15 березня. У п’ятницю голова держави перебував у Тернополі і спілкувався зі студентами та викладачами. Віктор Ющенко наголосив, що Тернопіль – це, можливо, тест: переможе в Україні тоталітаризм чи демократія.

Уперше в історії виборів в Україні за день до дня голосування виборці не знають, приходити їм на дільниці чи ні. Довкола позачергових виборів на Тернопільщині триває ціла судова історія.

3 березня Верховна Рада скасувала свою ж постанову про призначення позачергових виборів у Тернопільську облраду. Наступного дня ВО «Свобода» звернулось з позовом в Окружний адміністративний суд Тернопільської області, який зобов’язав ТВК провести вибори до Тернопільської облради 15 березня 2009 року.

Водночас БЮТ оскаржив у Львівському апеляційному суді рішення Окружного адмінсуду Тернопільської області, а Окружний адміністративний суд Києва заборонив Тернопільській виборчій комісії, усім дільничним виборчим комісіям здійснювати організацію та проведення позачергових виборів.

Тернопільська обласна прокуратура вимагає від обласної Територіальної виборчої комісії врахувати ухвалу Київського адміністративного суду і припинити роботу ТВК.

13 березня Президент Віктор Ющенко скерував до Конституційного Суду подання, в якому просить визнати неконституційною постанову Верховної Ради про скасування позачергових виборів, оскільки парламент може лише призначати чергові або позачергові вибори до органів місцевого самоврядування, але не має повноваження скасовувати чи припиняти їх у будь-який спосіб.

Віктор Ющенко закликав тернополян боротись за право вибору

Вибори на Тернопільщині опинились під пильним оком Віктора Ющенка. Адже в Тернополі він навчався і має великі сентименти до цього краю.

Голова держави несподівано у п’ятницю прибув у місто своєї молодості і зустрівся з науковцями та студентами. Саме останніх він і закликав не дати зруйнувати демократію і право вибору. Візит Президента тернополяни потрактували як сигнал йти на вибори.

Віктор Ющенко заявив, що в дискусії навколо проведення виборів на Тернопільщині йдеться фактично про «продовження мукачівського експерименту 2004 року, коли жуліки від влади маніпулювали законом та вибором».

Голова Комітету виборців Тернопільщини Тетяна Тарасенко розповіла, що у неї щодня люди запитують про те, чи відбудуться вибори. «Мабуть, таки вибори будуть, бо як пояснити такий несподіваний візит Президента. Ніхто нічого про поїздку не говорив. Реклама далі йде по телебаченню», – каже вона.

Дільниці на Тернопільщині готові до проведення виборів

ТВК в області працює, бюлетені надруковані, запрошення виборцям надіслані. На центральному майдані Тернополя одна із політичних партій навіть провела мітинг і запросила людей прийти на вибори. Після заборони парламентом виборів в області жодна політична сила не прибрала агітаційні матеріали.

Навіть якщо Конституційний суд ухвалить рішення за 2 години до відкриття дільниць, а це останній термін, то вибори відбудуться. Дільниці готові до роботи, а людям повідомлять через священиків під час Богослужіння. Виборці Тернопільщини завжди вирізняються своєю активністю під час голосування.

Уже можна спрогнозувати, що БЮТ і Партія регіонів не визнають результатів голосування. Очевидно, що представники цих політичних сил не працюватимуть на дільницях.

Однак немає жодної гарантії, що сценарій зриву виборів на Тернопільщині не буде мати продовження на інших виборах – у Верховну Раду чи президентських.

(Тернопіль – Прага – Київ)

  • Зображення 16x9

    Галина Терещук

    В ефірі Радіо Свобода – з 2000 року. Закінчила факультет журналістики Львівського національного університету імені Франка. Маю досвід роботи на телебаченні і в газеті.

ВИБІР ЧИТАЧІВ

ФОТО ТА ВІДЕО

XS
SM
MD
LG