Доступність посилання

ТОП новини

Огризко: За рік-два Україна може стати кандидатом на вступ до НАТО


Україна має можливість за рік-два стати кандидатом на вступ до Північноатлантичного альянсу, вважає екс-міністр закордонних справ Володимир Огризко.

«Незважаючи на формальне неотримання ПДЧ, сьогодні Україна, як ніколи, близька до того, щоб реальними кроками довести, що за рік-півтора-два вона може стати кандидатом на вступ до НАТО, тому що ми маємо той інструмент, який є основою цієї самої Програми дій щодо членства», – заявив Володимир Огризко в ефірі телеканалу TBі в п'ятницю ввечері.

Він зазначив, що українські політики мають використовувати всі можливості для інформування суспільства щодо Альянсу, і повинні робити це свідомо. «Коли ми однією рукою підписуємо лист про те, що ми хочемо до НАТО, а з іншого боку всіма засобами говоримо, що ми туди не хочемо, яким чином на це реагуватиме український громадянин?», – зауважив Володимир Огризко.

«Ми йдемо наліво або направо – у цьому й питання. Нам потрібно думати про справжні цілі і їх або відстоювати, або від них відмовлятися. Не може в зовнішній політиці бути нечесності між партнерами і союзниками», – зазначив екс-міністр, додавши: «На жаль, з боку Прем'єр-міністра (Юлії Тимошенко) від самого початку створення уряду, і це виявилося в питанні про НАТО, з'явилися ознаки того, що єдиною зовнішня політика України все-таки не є».

Він уточнив, що Прем'єр-міністр підписала разом із Президентом і Головою Верховної Ради спільний лист до НАТО, але відразу після цього почалася робота з його дезавуації саме перед тими, кому цей лист і прямував.

Щодо своєї подальшої кар'єри екс-глава МЗС міркує, як бути максимально корисним державі. «Для мене такого особливого значення не матиме, яка це буде функція. Головне в тому, де я буду найбільш затребуваний для того, щоб досягти тієї мети, яку я вважаю для себе головною. Ця мета дуже проста – Євросоюз і НАТО», – наголосив Володимир Огризко.

Він також зазначив, що минуло зовсім мало часу з моменту його відставки, і він ще має щасливу можливість обдумувати ті пропозиції, які надходять.

ВАС МОЖЕ ЗАЦІКАВИТИ

XS
SM
MD
LG