Доступність посилання

ТОП новини

Турчинов: БЮТ закликає до бойкоту виборів на Тернопільщині


Блок Юлії Тимошенко відмовляється від участі у виборах до Тернопільської обласної ради і закликає своїх прихильників до бойкоту цього волевиявлення.

Відповідну заяву від БЮТ оприлюднив у суботу один із його лідерів Олександр Турчинов в офісі партії.

«Блок Юлії Тимошенко заявляє про те, що не братиме участь у фарсі, організованим Балогою (керівником Секретаріату Президента – ред.) під виглядом виборів до Тернопільської обласної ради. Ми вважаємо, що проведення виборів у Тернополі є порушенням закону, оскільки вони скасовані Верховною Радою, судами та мають відповідне роз’яснення Центральної виборчої комісії. В умовах кризи будь-які позачергові вибори небезпечні, непотрібні та дестабілізують ситуацію», – зазначив Олександр Турчинов.

За його словами, сьогодні Тернопільщина стала «заручником клану Балоги, який намагається провести до місцевої ради свої корумповані інтереси».

«Саме на цих псевдовиборах Балога і компанія намагатимуться випробувати найбрудніші технології з фальсифікації голосування. На Тернопільщині – на землі, люди якої завжди віддавали беззастережно перевагу демократичним цінностям та ідеалам, – хочуть випробувати машину для обдурювання людей та нехтування їхньою думкою. Ми закликаємо всіх наших прихильників та всіх, кому небайдужа доля Тернопільщини, не брати участі у фарсі під назвою «тернопільські вибори», – заявив Олександр Турчинов.

Він запевнив, що БЮТ знайде сили і ресурси для того, щоб захистити демократію на Тернопільщині і відновити справедливість у регіоні.

Коментарів з боку Секретаріату Президента і його голови Віктора Балоги на таку заяву БЮТу наразі не було.

3 березня Верховна Рада скасувала раніше ухвалене рішення про призначення дострокових виборів до Тернопільської обласної ради. За скасування перевиборів проголосували 147 народних депутатів фракції Партії регіонів, 141 депутат фракції БЮТ і чотири депутати фракції «Наша Україна – Народна самооборона». Депутати фракцій комуністів і Блоку Литвина в голосуванні не брали участі.

ВО «Свобода» оскаржила це рішення, і 11 березня Окружний адміністративний суд Тернопільської області зобов’язав ТВК провести вибори до Тернопільської облради 15 березня 2009 року.

У свою чергу БЮТ оскаржив у Львівському апеляційному суді рішення Окружного адмінсуду Тернопільської області про поновлення виборів до Тернопільської облради.

І вже у суботу, 14 березня, Львівський апеляційний суд своїм рішенням зобов’язав Тернопільську територіальну виборчу комісію провести позачергові вибори до Тернопільської обласної ради 15 березня.
XS
SM
MD
LG